CHP'li kadınlardan tekerlekli sandalye

 

CHP'li kadınlar mavi kapak topladı, 8 engelliye tekerli sandalye kazandırdı

25.08.2013
Yazı Boyutu:  
 
 
CHP İzmir İl Kadın Kolları'nın yürüttüğü "Kapakları topluyoruz engelleri aşıyoruz" kampanyası çerçevesinde 8 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye verildi.
 
 
Engellerin sorunlarına dikkat çekmek için basın toplantısını, oturduğu tekerlekli sandalyeden yapan CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku, "Geçen yıldan bu yana 4 tondan fazla kapak topladık. Topladığımız kapaklar sayesinde 18 engelli vatandaşımız tekerlekli sandalyeye kavuştu. CHP olarak her zaman onların yanındayız" dedi.
 
CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında engellilerin sorunlarına dikkat çekti, geçen yıl başlattıkları, "Kapakları topluyoruz engelleri aşıyoruz" kampanyası çerçevesinde 8 engelliye tekerlekli sandalye verildi.
 
Utku, CHP olarak engellilerin her zaman yanında olduklarını belirterek, "Engelli bireye sahip çıkmak sosyal devletin görevidir. Ancak günümüzde engelli raporu almak bile oldukça zordur. Aileler rapor almak için hastane kapılarında gece yarıları sıraya giriyorlar. Devlet akülü sandalye için bin 900 lira veriyor. Ancak  akülü sandalyeler 2 bin 500-3 bin liraya alınabiliyor.. Aradaki parayı karşılayacak durumu olmayan aile, çocuğuna daha düşük nitelikte araç alıyor. Devlet, engellinin 5 yıl aynı arabayı kullanmasını istiyor. Çocuğunuz bir giysiyi 5 yıl giyebiliyor mu" diye konuştu.

Üye Ol



Üye Girişi