CHP'li Tezcan: Seçimi çalmaya çalışıyorlar

 

CHP Aydın Milletvekili geçen dönemki Genel Başkan yardımcısı ve parti sözcüsü Bülent Tezcan, seçim öncesinde CHP’nin usülsüz seçmen kayıtlarına dair yaptığı itirazların dikkate alınmadığını hatırlatarak “Oyları yeterince çalamadılar şimdi seçimi çalmaya çalışıyorlar” dedi.

05.04.2019
Yazı Boyutu:  

24  Haziran Seçimleri sonrasında örgüt tabanından gelen tepkiler üzerine Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevlerinden alınan  CHP Aydın milletvekili  Bülent Tezcan uzun süren sessizliğini bozdu. 

Tezcan;  T24’e yaptığı değerlendirmede, “Usülsüzlük yapıldıysa kendileri yapmıştır. Usülsüz seçmen kaydına dair bugüne kadar bizim şikayetlerimiz itirazlarımızı dikkate almayan, varsa gidin şikayet eden kendileriydi. Devlet ellerinde, bir usülsüzlük varsa kendilerinindir” diye konuştu.

“Fark 18 bin, usülsüz seçmen varsa da bu sonucu etkilemez” yorumunda bulunan Tezcan, Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının verilmesi taleplerine dair de şunları söyledi: “Normalde 2 gün içinde itiraza dair karar verilmesi lazım. Ama ne zaman verirler bilmiyoruz. Ankara’da Mansur Yavaş’ın itiraz süreci devam ederken vermişlerdi Melih Gökçek’e. Şimdi de vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar.”

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı (YSK) Sadi Güven, 22 Ocak tarihinde yerel seçime ilişkin olarak açıklamada bulunmuştu. Güven, şunları söylemişti: “Mükerrer seçmen de sahte seçmen de hayali seçmen de yok.” (T24)


Üye OlÜye Girişi