CHP'li vekile referandum çalışmasında satırla saldırıldı

 

Seçim bölgesi Kayseri'de referandum çalışması sırasında bir kişinin satırlısaldırısına uğrayan CHP milletvekili Çetin Arık'ın sağlık durumu iyi

06.04.2017
Yazı Boyutu:  
CHP Kayseri milletvekili Çetin Arık, Kayseri'de referandum çalışması yürütürken satırlı bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırgan polis ekiplerince yakalanırken, Arık'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet'in haberine göre, saldırı sonrası Arık olayı şöyle anlattı:

"Esnaf ziyareti yapıyordum. Bir akvaryumcu arkadaşa girdik. Kolay gelsin dedik. Hayırlı işler dedik. Hakaret etti, küfür etti, ‘sizi keseceğim’ dedi, arkadan satır aldı, geldi. Toplum çok gerildi. Üzücü bir durum. Ucuz atlattık. Yandaki dükkanlardan Emniyet aranmış. Şu an Emniyet Müdürlüğündeyiz, ifadesi alınıyor.”

DHA'nın haberine göre, Arık, bugün Kayseri Talas'ta 16 Nisan referandum çalışmaları çerçevesinde İlçe Başkanı ve diğer partililerle esnaf ziyaretine başladı.

Bir dükkandan öbürüne geçen Arık, Abdullah Ateş'in sahibi olduğu petshopa da girdi.

Hürriyet'e olayı anlatan partililer, Arık'ın "Balıkların, çiçeklerin içinde ne güzel bir işiniz var" dedikten sonra kendisini tanıttğını aktardılar.
 
Ancak Arık'ın CHP'li olduğunu duyunca Ateş'in, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na sinkaflı küfürler savurduğunu ileri süren partililer, "Kendisini saygılı olması konusunda uyardık" dediler.(T24)

Üye OlÜye Girişi