Çiftlik Bank CEO'su 'Titan Kenan'a bile parmak ısırttı

 

Adını 1997'de başlattığı 'Titan' saadet zinciri ile duyuran ve 16 bin kişiyi dolandırararak 10 yıl hapis yatan 'Titan Kenan' Çiftlik Bank'a şapka çıkardı, 'Ben bile böylesini görmedim' dedi.

16.03.2018
Yazı Boyutu:  
16 bin kişiyi dolandırdığı iddiasıyla 10 yıl cezaevinde yatan 'Titan Saadet Zinciri'nin kurucusu Kenan Şeranoğlu, Türkiye'de haftalardır konuşulan KKTC merkezli 'Çiftlikbank' ile ilgili Yeni Asır'a özel açıklamalarda bulundu.

Metin Burmalı'nın sorularını yanıtlayan  Titancı Kenan Şeranoğlu, yüksek kar getirisi vaadiyle 80 bine yakın kişiden 511 milyon lira para toplayıp sırra kadem basan Çiftlikbank CEO'su Mehmet Aydın için, "Ben bile böylesini görmedim. Vallahi çıldıracağım ya" yorumunu yaptı.

Nedenini bilmeden dolandırıcılık suçundan 10 yıl hapis yattığını belirten Şeranoğlu, "Bu insanlar tokatlıyor, dolandırıyor, kandırıyor ve hepsi krallar gibi kaçıp gidiyor. Çok enterasan, çok acı bir şey. Ben böyle üç kağıtları bilmiyordum. Bugün öğrendim ki, böyle üç kağıt yapmak lazımmış Türkiye'de.Allah aşkına insanlar dikkatli olsunlar, böyle şeylere kanmasınlar" dedi.

SUYUNU İÇMEDİM

Kenan Şeranoğlu, "Ben günah keçisi olarak kesildim. Hiç kimsenin 1 gram suyunu içmedim. Ben hayatımda hiç kimseyi dolandırmadım ama nedenini bile bilmeden 10 sene hapis yattım. 12 yıl Almanya'da yaptım ben bu işi. Geldim, Türkiye'ye dolandırıcı oldum. İnsanın aklı ermiyor. Birisi çıksın desin, benim Titan'dan 1000 mark alacağım vardı, bana 999 mark, 9 kuruş eksik aldım desin, 10 yıl daha yatarım. Bu kadar büyük konuşuyorum. Beni durup dururken hapse atmasalardı, Titan 120 yıl giderdi" dedi.

ÇİFTLİKBANK NEDİR?

200 bin lira yatırana aylık 50 bin lira kazanç vaadiyle sanal çiftlik hayvanları satan KKTC merkezli Çiftlik Bank, aslında internet üzerinden oynanan sanal bir oyun. Kişiler siteye üye olduktan sonra sanal tarım yatırımları gerçekleştiriyor. Oyuncular yatırdıkları paralarla sanal tavuk, inek veya keçi sahibi oluyor.

BELEDİYE BAŞKANI AKBUĞA: BİZİ DE KANDIRDI TOSUNCUK

Çiftlik Bank sisteminin çökmesinin en çok zarar verdiği yerlerden biri de Konya'nın Tuzlukçu ilçesi oldu. 7 bin kişinin yaşadığı ilçenin Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, "5 ay önce bize geldiler. 700 milyon liralık yatırım yapacaklarını söylediler. Hepimizde büyük bir burukluk var. Şimdi de Uruguay'a kaçtığını duyuyoruz. Tosuncuk (Mehmet Aydın) bizi de kandırdı, tüm Türkiye'yi de kandırdı" dedi.

TİTANCI KENAN ŞİMDİ NE İŞ YAPIYOR?

Adını 1997'de başlattığı 'Titan' saadet zinciri ile duyuran Kenan Şeranoğlu, geçen yıl kurduğu  'güzellik kremi satış zinciri ile unutulan adını yeniden gün yüzüne çıkardı

1990’lı yılların sonunda kurduğu saadet zinciri ‘Titan’la adından çokça söz ettiren ve sonunda dolandırıcılık suçlamasıyla 10 yıl hapis cezası alan Kenan Şeranoğlu güzellik kremi satış zinciri kurdu!


140 KİLODAN 70 KİLOYA DÜŞTÜ

Eylül 1997’de İzmir Hilton Oteli’nde 31’inci doğum gününü mankenlerle kutladığı sırada dans edişiyle hatırlanan Şeranoğlu, Almanya’da berberlik yaparken Türkiye’ye gelip Titan’ı kurmuştu.

Şeranoğlu, 1998’de aralarında Bülent Ersoy ve Seda Sayan’ın da olduğu binlerce kişiyi dolandırmaktan tutuklandı.

Kenan Şeranoğlu ve babası Barbaros Şeranoğlu 5.5 ayda 16 bin kişiyi, zamanın parasıyla 4.4 trilyon lira dolandırmaktan 25’er yıl hapis cezası aldılar. Baba-oğul Eskişehir’de 10 yıl hapis yattıktan sonra 2008’de tahliye oldular. Kenan Şeranoğlu hapishanede yatarken ‘Kilolarım yüzünden sağlığım tehdit altında’ diyerek midesine kelepçe taktırdı. 

140 kilo girdiği hapishaneden 70 kilo çıktı. Hapiste dökülen saçlarının yerine yenilerini ektirdi. Felç geçiren babası Barbaros Şeranoğlu ise Didim Devlet Hastanesi’nde tedavi altında. ‘Suçsuz olduğum halde 10 yıl hapis yattım’ diyen Kenan Şeranoğlu ise yeniden piyasaya girdi.

Posta gazetesinden Suna Akyıldız’ın haberine göre, ‘Jeunesse Global’ adında bir piramit pazarlama sistemi kurdu. Şeranoğlu bu sefer güzellik kremi satıp üyelik üzerinden para topluyor. Sistemde kişilerden doğrudan para alınmıyor. Para kreme veriliyor. (Duvar) Kaynak: 'Saadet zinciri Titan'ın yaratıcısından 'kremli' piramit! 

Üye OlÜye Girişi