Çiğli Başkanı Bulut defnedildi

 

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitiren İzmir in Çiğli ilçesi Belediye Başkanı Ensari Bulut un cenazesi, cemevi ve belediyede düzenlenen törenlerin ardından toprağa verildi

16.11.2009
Yazı Boyutu:  

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitiren İzmir in Çiğli ilçesi Belediye Başkanı Ensari Bulut un cenazesi, cemevi ve belediyede düzenlenen törenlerin ardından defnedildi. Bulut için ilk tören, Küçük Çiğli semtindeki Ehl-i Beyt İnanç Eğitim ve Kültür Derneği bünyesindeki cemevinde düzenlendi.

Törene, eşi Ester Bulut ailesi ve yakınlarıyla CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Genel Başkan Yardımcıları Bihlun Tamaylıgil, Yılmaz Ateş, Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Değer, CHP MYK üyeleri Mehmet Ali Susam ve Sabri Sayan, Grup Başkan Vekilleri Kemal Anadol, Hakkı Süha Okay ve Parti Meclisi üyeleri Abdürrezzak Erten, Bülent Baratalı, İzmir Milletvekilleri Ahmet Ersin, Selçuk Ayhan ve Oğuz Ayan, İzmir Büyükşehir Belediye Balkanı Aziz Kocaoğlu ve ilçe belediye başkanlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören boyunca gözyaşı döken Ester Bulut u, CHP Genel Sekreteri Sav teskin etmeye çalıştı. Ester Bulut, bir süre eşinin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak ağladı. Ensari Bulut un cenazesi, cemevinde Alevi Dedesi Seyit Kamer tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından kortej eşliğinde Çiğli Belediyesine götürüldü. Cenaze, Çiğli Belediyesi önünde alkışlarla ve belediye binasından çiçek yaprakları atılarak karşılandı. Belediyedeki törene, İzmir Valisi Cahit Kıraç ve Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz da katıldı. CHP Genel Sekreteri Önder Sav, törende yaptığı konuşmada, bir dost ve güzel bir insanın arkasından söz söylemenin son derece zor ve üzüntü verici olduğunu ifade etti.

Ensari Bulut un yaşamı boyunca pek çok badireyi güzelliğiyle dostluğuyla güler yüzü ve iyilikleriyle hizmetleriyle aşmış birisi olduğunu belirten Sav, şunları söyledi: Kendisi bu en son olayda hastalığa yenik düştü ve aramızdan ayrıldı. Ensari Bulut, Çiğlililerin gönlünde taht kurmuş insanlardan biriydi. 5 yıllık görev süresinden sonra Çiğlililer ilkinden daha farklı bir biçimde onun başarısı için sandığa gittiler ve onu tekrar seçtiler. Çiğli ye daha çok şey verecekken, genç yaşta aramızdan ayrılmış olması çok üzücü bir olay. Sav, Bulut un eşi ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu. Ensari Bulut un cenazesi, belediyede düzenlenen bu törenin ardından alkışlarla son yolculuğuna uğurlandı. Bulut un cenazesi, Çiğli Evka-2 semtindeki evinin önünden geçirilerek götürüldüğü Doğançay Mezarlığı nda toprağa verildi.


Üye OlÜye Girişi