Çiğli’de işsiz aile çocuklarına eğitim desteği

 

31.12.2009
Yazı Boyutu:  

Çiğli Halk Eğitim Merkezi’nin yürüttüğü Çiğli Belediyesi’nin de ortaklarından biri olduğu İzmir Kalkınma Ajansı’nın desteklediği proje kapsamında Çiğli’de işsiz olan ailelerden 100 kişiye mesleki eğitim ve bu ailelerin 0-14 yaş grubundaki çocuklarına da kreş ve etüt imkanı sağlanıyor.

Çiğli belediye Başkanı Mesleki Eğitim ve Aile Kalkınmasının Desteklenmesi Projesi kapsamında mesleki eğitim verilen ailelerin özel eğitime alınan çocukları için Paşakule’de yılbaşı eğlencesi düzenlendi.

Yılbaşı eğlencesine katılarak çocukların eğlencesine katılan Çiğli nin CHP li Belediye Başkanı Metin Solak, Çiğli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fatma Olcay ile birlikte yılbaşı pastası kesti.
 
Başkan Solak konuşmasında işsiz aile fertlerine verilen eğitim ile meslek kazandırılmasının önemini belirterek, bu ailelerin diğer konularda da desteklenmesi gerektiğini vurguladı ve proje kapsamında çocuklar için sağlanan imkanları anlattı. Başkan Solak gelecek sağlıklı nesiller için okul öncesi ve okul çağında verilen eğitimlerin gerekliliğini de vurguladı.
 Nitelikli işgücü özelliği taşımaması nedeniyle işsizlere iş imkanı olan 13 mesleğin eğitimi verilirken, bu ailelerin iyi eğitim alamayan 0-6 yaş grubuna kreş ve anaokulu, 7-14 yaş grubuna da etüt imkanı sağlanıyor.

Projede Çiğli Belediyesi eğitim verilen binaların tadilatı, inşaat ve diğer malzemelerin temini, boya badana işleri, ulaşım araçlarının sağlanması, çocuk oyun parkının kurulması ile sosyal ve kültürel aktivitelere destek verilmesi gibi sorumlulukları üstleniyor. 


Üye OlÜye Girişi