Çiğli’de muhteşem festival

 

“Zafer ve Barış Festivali" 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına da ev sahipliği yaptı

4.09.2010
Yazı Boyutu:  

İzmir’in Çiğli Belediyesince bu yıl beşinci kez gerçekleştirilen Zafer ve Barış CİGLİDE_MUHTESEM_FESTIVAL_1.jpgFestivalde  gençlerin sevgilisi Pinhani, Türk halk müziğinin güçlü ismi Özcan Türe ve Rumeli ezgilerinin beğenilen ismi Havva Karakaş’ın sahne aldı. Festivale 20 bin kişi katıldı.

Çeşitli yörelerden seslendirdiği türkülerle meydanı dolduranlara türkü şöleni yaşatan Özcan Türe’nin söylediği hareketli ezgilerle Çiğlililer bol bol halay çekerken Belediye folklör ekiplerinin de oynadığı oyunlar geceye renk kattı.

PİNHANİ COŞTURDU

Festivalde, slov pop rock grubu Pinhani, şarkılarını gençlerle birlikte seslendirdi. Belediye binası arkasındaki festival alanını hınca hınç dolduran gençler, Pinhani’yi alkışlarla uzun süre sahnede tutarkerken  konser bitiminde Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, yaptığı konuşmada 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın kazanılma sürecini ve önemini dile getirdi. Barışın gerekliliğini vurgulayan Başkan Solak, “Bu ülke kolay kurulmadı. Mustafa Kemal büyük bir zafer kazandı. Bu ülkeyi kolay kolay da kimseye böldürtmeyiz. Herkesin ülkesine sahip çıkacağına inancım tamdır. Artık birliktelik zamanıdır” diye konuştu.


Üye OlÜye Girişi