Çin'de 838 metrelik gökdelen

 

Dünyanın en yüksek binası 3 ayda bitirilecek

16.03.2013
Yazı Boyutu:  

 

 
Çin'de bulunan bir inşaat firması tamamlandığında 838 metreyi bulacak olan dünyanın en yüksek binasını 3 ay içinde bitimeyi planlıyor.
 
Tamamlandığında 838 metre yüksekliğinde olacak binanın büyük bir bölümü prefabrik parçalardan oluşacak. Bu kadar kısa sürede tamamlanacak yüksek bir binanın ne kadar güvenli olacağı ise merak konusu.
 
Merkezi Hunan eyaletinde bulunan Broad Sustainable Building (BSB) isimli inşaat firması, eyaletin başkenti Çangşa’da inşa edileceği Sky City isimli binanın yapımına Ocak ayında başladı. Bina, New York'ta bulunan Empire State Binası'nın yaklaşık 2 katı yüksekliğinde olacak.
 
İnşaası 6 yıl süren Dubai'deki 829,8 metrelik Burj el Halife'nin rekorunu da kıracak olan Sky City'de katlar, duvarlar, sütunları içeren modüller fabrikada bir araya getirilecek ve inşa edilecek yere götürülüp burada dev bir lego gibi bir araya getirilecek.
 
Binayı inşa edecek Broad Sustainable Building firması, kendine özgü inşaat tekniği sayesinde daha önce de başka inanılmaz projelere imza atmıştı. Firma 2010 yılında 15 katlı bir binayı altı günde, geçtiğimiz aylarda ise 30 katlı bir oteli 15 günde tamamlamıştı.
 
Yüksekliği tamamlandığında 838 metre olacak bina yaklaşık 30 bin kişiye ev sahipliği yapacak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi