Çin'den ilaç geldi, 40 ilde korona olduğu ortaya çıktı

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'den getirilen koronavirüs ilaçlarının 40 ile dağıtıldığını ifade etti. Koca'nın bu açıklaması Covid-19'un 40 ilde etkili olduğu varsayımını güçlendirdi.

24.03.2020
Yazı Boyutu:  
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin’den COVID-19 için alınan ilaçlara ilişkin yazılı açıklama yaptı. “Ankara’ya ulaşan ilaçlar, gece saatlerinde ambulans uçaklarla 40 şehre dağıtıldı. İlaçların dağıtımı 8 saat sürdü. Yeni ilaçlar, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören Kovid-19 hastaları için kullanılacak” ifadelerini kullanan Bakan Koca, ilacın yoğun bakımdaki hastalar üzerindeki etkisinin yakında netleşeceğini vurguladı.

“Aşı geliştirilmesi için harekete geçtik”

Sağlık Bakanlığı Aşı Enstitüsü’nün, Covid-19’a karşı aşı geliştirilmesi için harekete geçtiğini açıklayan Koca, “Umut verici her bilimsel çabayı destekleyeceğiz. Maliye Bakanlığımız fon oluşturmaya hazır” değerlendirmesinde bulundu.

BAKANLIĞIMIZIN AŞI ENSTİTÜSÜ, bilim dünyamızın COVID-19’a karşı AŞI GELİŞTİRMESİ İÇİN harekete geçti. Umut verici her bilimsel çabayı destekleyeceğiz. Maliye Bakanlığımız FON oluşturmaya hazır.

Yerleştirilmiş video
5.750 kişi bunun hakkında konuşuyor


Üye OlÜye Girişi