Cinsel saldırıda bulundu, öldürdü, tutuksuz yargılanıyor

 

Cinsel saldırıya uğradıktan sonra bıçaklanarak öldürülen ve ardından cansız bedeni yakılan Sibel Çelik'in nişanlısı Halil Çelik, katil zanlısı olarak Almanya'dan getirilecek.

04.12.2018
Yazı Boyutu:  
İzmir'in Buca ilçesinde, yanmış olarak bazanın içinde bulunan Sibel Çelik'i (25) öldürmekle suçlanan ve henüz yakalanamayan Halil ile ağabeyi tutuksuz sanık Selman Yılmaz'ın yargılanmasına devam edildi. 

Selman Yılmaz'ın, kardeşinin Almanya'da yakalandığını söylemesi üzerine mahkeme heyeti, Halil Yılmaz'ın Türkiye'ye iadesi için Alman makamlarına yazı yazılmasına karar verip, duruşmayı erteledi.

İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz yargılanan sanık Selman Yılmaz, taraf avukatları ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü vekili Müjgan Bilgen Özen katıldı. 

Müşteki avukatı, eksikliklerin giderilmesini ve sanık Selman Yılmaz'ın tutuklanmasını talep ettiklerini söyledi. 

Sanık Selman Yılmaz, yaklaşık 10 gün önce Alman makamlarının babasını aradığını belirterek, "Davayla ilgili sorular sormuşlar. Öğrendiğime göre diğer sanık olan abim Halil Almanya'da yakalanmış." dedi. Sanık avukatı, tutuklama yönündeki taleplerin reddine karar verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, sanık Halil Yılmaz hakkında çıkartılan kırmızı bültenin sonucuna göre yurt dışından Türkiye'ye getirilmesinin beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi. 

NE OLMUŞTU?

İzmir'in Buca ilçesinde 12 Temmuz 2016'da 3 katlı binanın zemin katındaki yangının söndürülmesinin ardından Sibel Çelik'in cesedi bulunmuş, adli tıp incelemesi sonucu Çelik'in tecavüze uğradığı ve cesedinin yakılmadan önce bıçaklandığı tespit edilmişti.

Olayın ardından kayıplara karışan Çelik'in nişanlısı Halil Yılmaz'ın yakalanması için çalışma başlatılmış, tutuklanan kardeşi Selman Yılmaz tahliye edilmişti. 

Üye OlÜye Girişi