Cinsel tacizden tutuklu ama öğretmene tahliye

 

Öğrenciler şikayetlerini çekti, cinsel tacizden tutuklu öğretmen tahliye edildi

28.04.2016
Yazı Boyutu:  
Öğrencilerine cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle yaklaşık iki aydır Kayseri Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan 38 yaşındaki görme engelli Sosyal Bilgiler öğretmeni M.H., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mehmet Tarman Ortaokulu’nda görev yapan 18 yıllık sosyal bilgiler öğretmeni M.H., 3 Mart’ta, beş öğrencinin kendilerini taciz ettiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konmuştu.

2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu öğretmen M.H ve öğrenciler E.K., Z.Ç., D.Ç, M.G., Y.G. ile avukatları hazır bulundu. Sanık öğretmen M.H’nin avukatlığını kendi de görme engelli olan ağabey Muhammed H. yaptı.

Mahkemede öğrenciler öğretmenlerinin bel ve boynun alt kısmına dokunduğunu, olayı rehberlik öğretmenine ve müdüre aktardıklarını ifade etti ve şikayetçi olmadıklarını belirtti.

Tutuklu öğretmen M.H. ise, “Öğrencilerimin omzuna, beni dinleyip dinlemediklerinden emin olmak ve karşımda duruyorlar mı diye bakmak için dokundum” dedi. İki aydır tutuklu olan M.H. tahliye edilirken, dava 5 Mayıs’a ertelendi. (Diken)


Üye OlÜye Girişi