'Çocuk her yaşta evlenebilir'

 

Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız'dan bir skandal açıklama daha geldi

11.01.2015
Yazı Boyutu:  

 

Geçtiğimiz günlerde kadının çalıştırılmasıyla fuhuşun teşvik edildiğini iddia eden  Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız'dan yeni  bir skandall açıklama daha geldi: İslama göre çocukların her yaşta evlendirilebileceğini iddia etti.

 

Türkiye'nin kanayan "çocuk evlilikler"konusunda  katıldığı bir programda açıklamalarda bulunan Sosyal Doku Vakfı Başkanıc,   6 yaşındaki çocukların bile ailelerinin rıza

göstermemesi halinde evlenebileceğini  iddia etti. 

Bütün mezheplere göre, Kuran'ın iman eden bütün müslümanlara evlilik için bir yaş sınırı getirmediğini savunan Nurettin Yıldız, şunları söyledi:

İSLAMDA EVLİLİKLER İÇNİ YAŞ HADDİ YOK

"Şeriatımızda İslamın yaş haddi yoktur. Bu ne demek?

Buluğ çağından önce bir çok evlenebilir. Çocuklararası nikah yapılabilir. Büyük küçük nikahı da yapılabilir. Mesela 7 yaşında bir kız çocuğu 25 yaşında bir erkekle veya 7 yaşında bir erkek 25 yaşında bir kızla evlenebilirler mi? Nikah evlilikten daha hassas bir ifade. Evet nikahlanmalarında sakınca yoktur. Bütün mezheplere göre; Kuran'a iman eden bütün müslümanlara göre, evlilik için bir yaş söz konusu değildir. 10 yaşında, 7 yaşında, 6 yaşında, 78 yaşında, yaşıyabiliyorsa 135 yaşında  bir insan evlenmeye adaydır. Ne küçük yaşta oludğu için ne de 100 yaşında oludğu için nikaha engel bir durum yoktur. Eğer reşitse, kendi imzasını atacak  yaşta ise kendisi evlenir. reşitz değilse  velisi tarafından evlindirilebilir.

Netice olarak  küçük çocukların da evlenebileceklerine dair hüküm, TALAK Suresi'nin dördüncü ayetidir.

Bununla beraber 3,4,5 tane daha hadisi şerif vardır ki; bu hadisi şerifler kadının aybaşı olmadan önce de evlenebileceğine dair işaretler verir"

“ÇALIŞAN KADIN FUHUŞA HAZIRLIK YAPIYOR”

Daha önce de "Duyarlı Müslüman bir hanım, internet gibi insandan cine kadar herkese açık ve bir daha kapatılamayan bir ortama fotoğraflarını nasıl koyabilir" açıklaması ile tartışmaya yol açan Yıldız, Yıldız, "çalışan kadınların erkekleri doyumsuz hale getirdiğini ve ümmete zarar verdiğini" söylemişti.

Çalışan kadınlar için "erkeği ile ilişkisinde kadınlığı arızalıdır" diyen Yıldız, şu ifadeleri kullanmıştı:

 “Her çalışan kadın, gözü doymamış erkek demektir. Çalışan kadın ya evlenmeyi erteleyerek erkeklerin evlilik sürecini baltalıyor ya da evli olduğu halde çalıştığı için yorgunluğu ve vakit darlığı nedeniyle erkeği ile ilişkisinde kadınlığı arızalıdır. Kadınlığı arızalı olduğu için erkeğin gözü açtır. O evinde erkeğini eksik bırakıyor erkeği de iş yerinde bir başka kadına tasallut oluyor. Böyle fuhuş değil ama fuhuşa hazırlık yapan sürece destek oluyor. Ayrıca çalışan kadın doğurmayan ya da az doğuran kadın demektir. Yani benim ümmetim zarar gördü"

 

 

 

 


Üye OlÜye Girişi