Çocuk istismarcısı bakkala 52 yıl hapis istemi

 

İstanbul'da iki küçük kız kardeşi kek ve çikolata verip defalarca cinsel saldırıda bulunan mahalle bakkalıyla ilgili iddianame tamamlandı.

17.10.2017
Yazı Boyutu:  
İstanbul Avcılar'da market sahibi Dinçer C. (43), aynı sokakta oturan 7 ve 11 yaşındaki iki kız çocuğunu dükkanına geldiklerinde taciz ettiği gerekçesiyle "Çocuğun cinsel istismarı" suçundan 52 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İddianamede, Dinçer C'nin zaman zaman dükkanına gelen N.T'nin, ellerini omzuna atarak göğüslerine dokunduğu belirtildi. Dinçer C. Hakkında iki kez "zincirleme olarak çocuğun cinsel istismarı" suçundan 24 yıldan 52 yıla kadar hapsini talep etti.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameye göre; Avcılar'da market sahibi Dinçer C., 7 yaşındaki H.T.'ye beş-altı kez cinsel istismarda bulundu. H.T. de  olayı okuldaki rehber öğretmenine anlattı. Okul idaresinin yaptığı ihbar sonrasında şüpheli D.C. hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın başlatılmasının ardından şüpheli D.C.'nin, H.T.'nin 11 yaşındaki ablası N.T.'ye de farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. 

Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili olarak istismara uğradıklarını iddia eden iki kız çocuğunu ve annelerini ifadeye çağırdı. O dönem okula başlamamış olan 7 yaşındaki H.E.T ifadesinde market sahibinin kendisini kucağına oturtarak önce kek ve çikolata verdiğini sonra da vücudunun çeşitli bölgelerini ellediğini söyledi. Ablası N.T. de farklı zamanlarda olmak üzere 5-6 kez göğüslerine dokunduğunu anlattı.

BAKKAL TUTUKLANDI

Gözaltına alınan ve ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen Dinçer C, çocuğa karşı cinsel istismar suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

52 YIL İSTENDİ 

D.C. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı iddianamede D.C. hakkında iki kez “Zincirleme olarak çocuğun cinsel istismarı" suçundan 24 yıldan 52 yıla kadar hapsini istedi. İddianame kabul edildi, D.C. önümüzdeki günlerde Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak. 
(Fotoğraf: Sabah)Üye OlÜye Girişi