Çocuk tacizcisi cezaevinde ölü bulundu: İntihar mı? İnfaz mı?

 

Ağrı'ya bağlı Doğubayazıt ilçesinde tadilat işlemleri için gittiği evde, ailenin 6 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan ve olayın ortaya çıkmasının ardından tutuklanarak cezaevinde gönderilen zanlının koğuşta cesedi bulundu.

30.04.2020
Yazı Boyutu:  
Olay, 21 Nisan günü Doğubayazıt ilçe merkezinde meydana geldi.

Bir aile, evlerinin dış cephe sıvası için, inşaat işleri ile uğraşan M.E.'yi (52)  çağırdı. Çalışmanın ikinci gününde M.E., evin tuvaletini kullanmak için aileden izin istedi.

İçeriye giren M.E., bu sırada çizgi film izleyen küçük kıza cinsel istismarda bulundu. Eve giren anne, kızının ağladığını görünce ne olduğunu sordu. Küçük kızın konuşmasını engellemek için M.E., düştüğünü söyledi.

Küçük kız, "Hayır anne bu amca yaptı" deyince, M.E. koşarak evden kaçtı. Aile hemen polise giderek, M.E.'den şikayetçi oldu. Polis, M.E.'nin yakalanması için çalışma başlattı.

Tadilat için gittiği evde 6 yaşındaki çocuğu istismar ettiTadilat için gittiği evde 6 yaşındaki çocuğu istismar etti


YAKALANMAMAK İÇİN BAŞKA İLÇEYE KAÇMIŞTI

Güvenlik güçlerince 4 gün boyunca aranan M.E., 3 gün dağlık yolu kullanarak Taşlıçay ilçesine kaçtı. Husumet yaşanmaması için iki ailenin ortak tanıdığı bir kişi, "Seni İran sınırından yurt dışına kaçıracağım" diyerek, M.E.'yi 25 Nisan günü polise teslim etti. Sorgusunda suçlamaları kabul eden M.E., "Üzerimi giydiğim anda annesi geldi. Ben durumu anlattım. Bağrışma üzerine kaçtım" diye konuştu.

M.E. çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği'nce 'nitelikli cinsel istismar' suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

İNTİHAR MI? İNFAZ MI?

Doğubayazıt Cezaevi'nde tutuklu bulunan M.E., tek başına kaldığı koğuşunda dün gece asılı bulundu. Ne ile astığı açıklanmayan 52 yaşındaki tacizci  M.E.'yi bulan infaz koruma memurları, 112 Acil'i aradı. Cezaevine gelen sağlık ekipleri, M.E.'nin yaşamını yitirdiğini belirledi. M.E.'nin cenazesi Doğubayazıt Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı. (DHA)

Üye OlÜye Girişi