Çocuklara Allah a yakınlık testi Meclis te

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ateş, Muş’ta 5-6 yaşındaki çocuklara "Allah’a Yakınlık Algısı" testi yapılmasını TBMM gündemine taşıdı

23.01.2010
Yazı Boyutu:  

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, Muş’ta 5-6 yaşındaki çocuklara "Allah’a Yakınlık Algısı" testi yapılmasını TBMM gündemine taşıdı.Ateş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi verdi.

Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü onayı ile ana sınıfı bulunan okullarda 5-6 yaşındaki çocukların "Allah’a yakınlık algısı"nı araştırdığı iddialarının doğru olup olmadığını soran Yılmaz Ateş, çoculara xu soruların yöneltildiğini açıkladı:

İŞTE KÜÇÜK ÇOCUKLARA SORULAN SORULAR

- Yaptıklarınızdan dolayı kendiniz hesaba çeker misiniz?
- Günahlarınıza pişman olup tövbe eder misiniz?
- İmkanınız olsa senede bir zekat verir misiniz?
- Günlük hayatınızda dini önemli bulur musunuz?
- İnancınıza göre hareket etmediğinizde rahatsız olur musunuz?
- Dini sohbet ve ortamlara katılır mısınız?
- Dini faaliyetlere katkı ve desteğiniz olur mu?
- Dini bilgilerinizi başkalarına aktarır mısınız?
- Ramazan ayı boyunca oruç tutar mısınız?
- Genel olarak Kur an okuma alışkanlığınız var mı?
- Günlük namazları düzenli kılar mısınız?
- Sıkıntıya düştüğünüzde Allah a dua eder misiniz?


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Alparslan Üniversitesi tarafından velilerin yanıtlanması istenen soruları nasıl karşıladığını da soran Ateş, Başbakan Erdoğan dan şu soruları yanıtlamasını istedi:

"-Bir üniversite böyle bir araştırmayı nasıl, ne amaçla yapmıştır? İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu onayı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatı ile bu onayı verdiği doğru mudur? Laik eğitim sisteminde böyle bir araştırmayı yapan ve yaptıranlar hakkında yapılan bir işlem var mıdır? Sorumlular hakkında bir işlem yapacak mısınız?"


Üye OlÜye Girişi