Covid-19 tedavisi gören İmamoğlu, taburcu  oldu

 

Koronavirüs tedavisi gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu 10 gün sonra hastaneden taburcu edildi.

2.11.2020
Yazı Boyutu:  
Covid-19 nedeniyle Amerikan Hastanesi’nde tedavi gören İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, taburcu oldu. “Tedavi gördüğüm hastaneden ayrılıyorum” diyen kendisiyle ilgilenen sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

İmamoğlu hastane önünde yaptığı açıklamada, “Yüksek ateşle Amerikan Hastanesi’ne gelmiştim. 10 gün sonra taburcu oluyorum. Ateşim 4 gün sürdü, başka semptom görülmedi” ifadesini kullandı.

İmamoğlu, şu ifadelerini kullandı.

“Hayatımda ilk defa bu kadar uzak kaldım. Sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. 10 günü aşkın süredir görmediğim aileme uzaktan da olsa kavuşacağım. 4 gün daha karantina sürecim devam edecek. Hastalığın bulaşı yoğun bir şekilde devam ediyor. Toplumun bütün kurallara uymasını istiyoruz. Bu hastalığa yakalanmamak en doğrusu. Bütün vatandaşlarımızı kurallara uymaya devam ediyorum. Başta deprem olmak üzere şehrimizle ilgili tüm unsurları takip etmeye devam edeceğim. Karantinam biter bitmez İzmirli vatandaşlarımızın acılarını paylaşacağız”

Üye OlÜye Girişi