Covid-19 yoğun bakımındaki patlamada ölenleri sayısı 11'e çıktı

 

Gaziantep Özel Sanko Üniversitesi Konukoğlu Hastanesi'nde Covid-19 yoğun bakım ünitesinde yüksek akım oksijen cihazının patlaması sonucu çıkan yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi.

20.12.2020
Yazı Boyutu:  
Gaziantep Özel Sanko Üniversitesi Konukoğlu Hastanesi'nde Covid-19 yoğun bakım ünitesinde dün oksijen tüpünü patlamasıyla meydana gelen yangında, yoğun bakım ünitesinde ve başka bölümlerde tedavi gören hastalardan ikisinin daha yaşamını yitirmesiyle can  kaybı  11'e yükseldi. Hastanede dün saat 04.35 sıralarında meydana gelen patlamaya 8 koronovirüsnastası hayatını kayetmiş, daha sonra da yaralılardan bir kişi daha kurtarılamamıştı.

 İtfaiye ve hastanede çalışan sağlık çalışanlarının çabalarıyla yangından kurtarılan hastalar yakın hastanelere sevk edildi. Tedavisi süren hastalardan 2 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle yangında ölenlerin sayısı 11'e yükseldi. 

Yangına müdahale sırasında 51 hastane personeli yaralandı. Büyük bölümü dumandan etkilenen personellere oksijen tedavisi uygulandı. Ancak, alevlerin arasına dalarak hastaları kurtarmak isteyen 7 kişinin vücutlarında ise yanıklar oluştu. 

İsmi öğrenilemeyen 7 kişi, aynı hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Sağlık durumları iyiye giden 7 kişi, bu sabah normal servislere alındı.Üye OlÜye Girişi