Covid-19'dan can kayıpları bugün 21 ölümle, 5 bin 344 oldu

 

Dünya genelinde Covid-19 salgınında toplam vaka sayısı 12,5 milyonu bulurken Türkiye'de bir süreden beri günlük vaka sayısı binin üzerinde seyrediyor. Küresel çapta can kayıpları 560 bini bulurken Türkiye'de 11 Mart'tan bu yana 5 bin 344 kişi yaşamını yitirdi.

11.07.2020
Yazı Boyutu:  
Sağlık Bakanlığı, “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nu paylaştı: Koronavirüs salgını nedeniyle son 24 saatte 21 kişi daha yaşamını yitirdi. Bugünkü vaka sayısı ise bin 16 oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, son 24 saat içerisinde 21 kişi daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Böylece virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 5 bin 344'e ulaştı.

Bakanlık verilerine göre bugün bin 16 kişide daha virüs tespit edildi. Bu rakamla toplam vaka sayısı da 211 bin 981 oldu.

Açıklamaya göre son 24 saatte bin 334 kişi daha iyileşirken, bin 194 hastanın yoğun bakım ünitesinde, 401 hastanın da solunum cihazına bağlı olarak tedavilerine devam ediliyor.

DSÖ, salgının kaynağını araştırmak için Çin’e heyet yolladı

Öteyandan, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Covid-19 salgının kaynağını araştırmak için ülkeye bir hayvan sağlığı uzmanı ve bir salgın bilimciden oluşan ekip gönderdi.

Ekip, soruşturmayı Çinli bilim insanları ile birlikte soruşturmayı yürütecekler.

DSÖ Sözcüsü Margaret Harris, uzmanların ön araştırma ekibi olduklarını söyledi.

Harris, ekibin izlenecek yolu ve kapsamını belirleyeceğini, ilerleyen günlerde soruşturmayı yürütecek ekibin de belirleneceğini dile getirdi.

Ancak uzmanlar salgının başlamasının ardından vahşi hayvan pazarlarının kapatılması nedeni ile kesin sonuçlara ulaşmanın zor olacağını açıkladı. (kazete/ ajanslar)

Üye OlÜye Girişi