Çukurova ya kurum kimliği

 

Çukurova Belediyesi, ilçedeki çöp bidonundan sokak tabelasına kadar her kaleme standart getiriyor

02.01.2010
Yazı Boyutu:  

Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, kurum kimliğini 2_yy_CUKUROVAYA_KURUM_K__ML__G__.jpgoluşturduklarını, ilçedeki çöp bidonundan sokak tabelasına kadar her kalemin standardını belirlediklerini bildirdi.

Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, kurum kimliğini oluşturduklarını, ilçedeki çöp bidonundan sokak tabelasına kadar her kalemin standardını belirlediklerini bildirdi.

Arıkan, yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden beri bir yandan kuruluş sancılarını yaşarken, diğer yandan hizmete bir an önce başlama telaşını sürdürdüklerini, bu kapsamda yaptıkları çalışmalar arasında kurum kimliği oluşturma çabasının da bulunduğunu söyledi.

Bu kapsamda oluşturdukları kurum kimliği gereği, ilçedeki çöp bidonundan sokak tabelasına kadar her kalemin standardının belirlendiğini anlatan Başkan Arıkan, şöyle devam etti:

Çukurova belediyemizin tüm yazışmaları, zarf, yazışma kağıdı hepsi ölçü altına alındı. Promosyonda kullanılacak ürünlere yapacağımız işlemler bile belli. Örneğin kimsesiz çocuklara tişört hediye edeceğiz, şemsiye vereceğiz onların bile standardı belli.

Masa bayrağı, kapı isim tabelası, davetiye kartı, katılım belgesi, konuşma kartı, klasörler, araç görev yazısı, totem tabela ve blok not gibi onlarca kalem ürünün standardı belli.

Belediyenin ambleminin de özenle seçildiğini ifade eden Arıkan, Amblemimizin mavisi Seyhan Baraj Gölümüzü anlatıyor. İçinde beyaz pamuk kozamızı anlatıyor, yeşil ise Çukurova nın yemşeyil ilçe olacağını anlatıyor, turuncu da hem narenciyeyi hem de güneşin aydınlığını, aydınlık günleri çağrıştırıyor.

Arıkan, kuruluş sancılarını büyük ölçüde atlattıklarını, bundan sonra daha hızlı çalışacaklarını kaydetti.

Arıkan, mevcut hizmet binalarının son derece elverişli olduğunu ancak, Çukurova yı tıpkı Seyhan gibi modern bir hizmet binasına kavuşturacağını belirterek, şöyle devam etti:

Belediye binası mutlaka yapılacak. Bizim sınırımız Beyazevler den başlıyor, Salbaş a kadar gidiyor. Biz sadece bugünü değil, yarını düşünüyoruz. Düşündüğümüz birkaç yer var. Şehrin merkezi fuar alanının doğusunda Milli Emlak a ait 20 dönüm yer var. Bu alana belediye binası yapmak istiyoruz. Bu konuda büyükşehir ve hazinenin desteği gerekli. O zaman Çukurova belediyesi evlilik akdini yerine getirmiş olacak. Evleniyorsun ev yok bark yok, belediye oluyorsun hizmet binası yok olur mu? devletin evinin olmaması kadar kötü birşey yok. Seyhan Belediyesi, benim dönemimde hizmet binasına kavuşup kurumsallaştı, Çukurova belediyesi de öyle olacak.


Üye OlÜye Girişi