Cumhuriyet Buluşmasına CHPden destek

 

27 Demokratik kitle örgütünün Cumhuriyet kutlamaları çerçevesinde Ankara Ulus’ta gerçekleştirecekleri “Büyük Cumhuriyet Buluşmasına” destek büyüyor. CHP yöneticileri de 29 Ekim günü Ankara 1. Meclisin önünde “Büyük Cumhuriyet Buluşmasına” katılacaklarını

24.10.2012
Yazı Boyutu:  

CHP TBMM Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan yaptığı açıklamada, Cumhuriyet kutlamalarının AKP Hükümetince yasaklanmaya çalışıldığını belirterek, Ankara Valiliği&rsquonin Cumhuriyet yürüyüşünü engelleme çabasının arkasında da AKP iktidarının olduğunu söyledi. Cumhuriyet kutlamalarının engellenemeyeceğini kaydeden Tarhan, &ldquoBen o gün Ulus&rsquota olacağım. 29 Ekim günü Ankara Ulus&rsquota 1. Meclis&rsquoin önündeki &lsquoBüyük Cumhuriyet Buluşmasına&rsquo katılacağım. Cumhuriyete sahip çıkan herkesi de bu buluşmaya çağırıyorum. Cumhuriyete sahip çıkan herkes 29 Ekim&rsquode saat 11.00&rsquode Ulus&rsquota olmalı&rdquo dedi.

CHP TBMM Grup Başkanvekili Tarhan, &ldquo29 Ekim&rsquode oradayım&rdquo derken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran dün yaptığı açıklamada  &ldquo29 Ekim&rsquode 1. Meclis&rsquoin önündeyim&rdquo demişti. 

AKP&rsquonin diğer milli bayramlara ilişkin tutumuna da değinen Oran &ldquo23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının içini boşalttın, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında Atatürk anıtına çelenk koymayı bu halka çok gördün, 30 Ağustos Zafer Bayramını savaş meydanlarında kazanan askerin elinden aldın, gözünü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına diktin!&rdquo diye konuştu. 


Üye OlÜye Girişi