Değer Deniz'in katiline cezada indirim istenmedi

 

Beyoğlu’nda müzisyen Değer Deniz’i boğarak öldüren C.M. için savcı mütalaasında 46 yıl indirimsiz ağır hapis istedi

30.03.2016
Yazı Boyutu:  
İstanbul Beyoğlu’nda müzisyen Değer Deniz’i boğarak öldüren  C.M.’nin yargılamasında sona gelindi. Mütalaasını açıklayan savcı sanık C.M.’nin 46 yıla kadar hapsini istediBeyoğlu'nda, müzisyen Değer Deniz'i öldüren C.M.'nin yargılanmasına İstanbul 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmada olay tarihinde yaşı 18'den küçük olan tutuklu sanık C.M., Değer Deniz'in annesi Ayşe Sevinç Sözer ve kardeşleri Orhan ile Amaç Deniz hazır bulundu. Sanık C.M.'nin, tutuklu bulunduğu cezaevinden mahkemeye hakaret ve pişmanlık içeren ifadelerin yer aldığı dilekçe gönderdiği belirtildi.


KEKEME SANIK YAZIYLA ANLATTI

Duruşmada kekeleyen sanık, söylemek istediklerini bir kağıda yazdı. Sanığın kağıda, maktule işkence yapmadığını, suçlamaları reddettiğini yazdığı aktarıldı. Müdahil avukatlarından Hülya Gülbahar, sanığın öldürme suçunu kasten, tasarlayarak işlediğini iddia ederek, "Cinayeti canavar bir hisle ve 40 dakika işkence çektirerek işlemiştir" dedi. 

Esasa ilişkin görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı Mustafa Balaban, 5 Mayıs 2015'te işlenen cinayeti anlattığı mütalaasında, sanık C.M'nin maktul Değer Deniz'e karşı, nitelikli öldürme, nitelikli yağma ve cinsel istismar suçlarını işlediğinin, müdahil, tanık beyanları, sanık ikrarı, kamera kaydı görüntüleri, adli raporlar ve tüm dava dosyası kapsamından anlaşıldığını belirterek 24 yıl 6 aydan 46 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Savcı Balaban, sanıkla ilgili takdiri indirim maddelerinden yararlanılmaması talebinde de bulundu. Mahkeme heyeti, duruşmayı 27 Nisan'a erteledi.

İNDİRİM İSTENMEYİŞİ SEVİNDİRİCİ

Değer Deniz'in ağabeyi Orhan Deniz ve ailenin avukatlarından Selin Nakıpoğlu soruları yanıtladı. Nakıpoğlu mütalaada indirim istenmeyişinin sevindirici olduğunu belirtti. (Sabah)

Üye OlÜye Girişi