Dekolte giyim trafik kazası nedeniymiş!

 

İngiltere de yaz aylarında trafik kazalarındaki artışlardan dekolte giyen kadınlar sorumlu tutuldu. Aşırı sıcaklarda açık giyinen kadınlar sürücünün dikkatini dağıtıyor ve kazaya neden oluyorlarmış!

30.07.2010
Yazı Boyutu:  

İngiltere de aşırı sıcaklar nedeniyle kadınların açık giyinmesinin erkek 30_GUNCEL_Mini_etek_trafik_kazas___neden.jpgsürücülerin dikkatini dağıtarak, trafik kazası sayısını artırdığı iddia edildi.

Açıklanan sigorta tazminat talebi verilerine göre, erkeklerin yüzde 29 u yaz mevsiminde mini etekler ve dekolteler nedeniyle dikkatlerinin dağıldığını kabul etti.

Otomobil sigorta şirketi Sheilas Wheels e göre, yaz kazası fenomeni her yıl daha kötüye gidiyor. 2009 da erkek sürücüler, yaz aylarında yılın diğer aylarına göre trafik kazaları nedeniyle yüzde 16.4 daha fazla sigorta talebinde bulundu.

Şirketin araştırmasına göre son beş yılda erkek sürücülerin dörtte biri yaz mevsiminde en az bir kez kaza yapıyor ya da kazanın eşiğine geliyor. Kadınlarda ise bu oran sadece yüzde 17.

Davranış psikolojisi uzmanı Donna Dawson, "Araştırma direksiyondaki erkeklerin dikkatlerinin kadınlara göre çok daha kolay dağıldığını ortaya koyuyor. Erkeklerde görsel yön duygusu daha fazla ve güzel bir kadın caddeden karşıya geçerken dikkatlerini çabucak dağıtabiliyor. Testosteronun da payı var, erkekleri agresifliğe daha eğilimli yapıyor. Sıcak havalarda erkekler direksiyonda kadınlara göre daha kolay çileden çıkıyor" diyor.

Sigorta şirketinin sözcüsü, "Dikkati dağılmış bir sürücüyle bir otomobil tehlikeli bir silah haline geliyor. Sürücüleri gözlerini yoldan ayırmamaları ve direksiyondayken soğukkanlı olmaları yönünde uyarıyoruz" diyor.


Üye OlÜye Girişi