'Dekolte uyarısı' 2 cana mal oldu!

 

Yeni evli gelini 'Kızım açık saçık giyinme' diye uyaran adamın oğulları öldürüldü

19.08.2014
Yazı Boyutu:  
 
 
 
Adana’da tekstilci T. Ç, bir ay önce evlendiği eşi H. Ç’yi ’Açık saçık giyinme benim genç çocuklarım var onların adı çıkacak’ diye uyaran komşusu 65 yaşındaki Z.T''nin oğulları 26 yaşındaki Efraim T ile kardeşi 19 yaşındaki Muhittin T’ye pusu kurup, kurşun yağdırdı.
 
 
T. Ç bir ay önce H. Ç. ile evlenip daha önce köy olan Şambayat Mahallesi’ne yerleşti. Babasının petrol istasyonu olan ve kendisi de tekstil işi yapan T. Ç’nin eşi H. Ç’nin dekolte giyindiği iddiasıyla, hakkında dedikodular yapılmaya başlandı. Dedikoduların artması üzerine ailenin komşusu Z. T,  H. Ç’yi, "Kızım açık saçık giyinip köyde dolaşma. Hakkında dedikodu oluyor, benim genç çocuklarım var, onların adı çıkacak" diyerek uyardı. Genç gelin de bu durumu eşine ve  kayınpederi Ş. Ç’ye anlattı. 
 
TARLA YOLUNDA PUSU KURDULAR
 
Uyarıyı gururuna yetiremeyen T. Ç, iddiaya göre kardeşi G. Ç ile birlikte tarlaya giden Z. T’nin oğulları Efraim ile Muhittin T'ye yolda pusu kurdu. İki kardeş, tarladan motosikletle dönen T. kardeşleri tabancayla çapraz ateşe tuttu. Ağır yaralanan kardeşler silah sesleri üzerine olay yerine gelen vatandaşlar tarafından Özel Medline Hastanesi’ne götürüldü. Vücuduna 5 kurşun isabet eden Efraim ile 4 kurşun isabet eden Muhittin T yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı.
 
OTOMOBİLİ TERK EDİP KAÇTILAR
 
Ölüm haberi üzerine gençlerin yakınları yasa boğulurken bazıları da intikam alacaklarını söyledi. Bunun üzerine polis, ailelerin oturduğu mahallede geniş güvenlik önlemi aldı. Şüpheli kardeşlerin kaçtığı 01 CJH 66 plakalı otomobil ise Öğretmenler Bulvarı üzerinde bir akaryakıt istasyonunda terk edilmiş olarak bulundu. Kaçan kardeşler aranıyor. (Hürriyet)
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi