Demet Şener'e 3 milyon lira tazminat, çocuklarına 30 bin lira nafaka

 

Eski Milli basketbolcu İbrahim Kutluay, anlaşmalı boşandığı Demet Şener'e 3 milyon lira tazminat, çocuklarına da ayda 30 bin lira iştirak nafakası ödeyecek.

05.03.2019
Yazı Boyutu:  
Yaklaşık 3 yıldır süren ve bu arada Yargıtay'a da taşınan eski manken Demet Şener ile eski Milli Basketbolcu İbrahim Kutluay’ın boşanma davası sonunda karara bağlandı. Önce 8, sonra 6 milyon TL tazminat  isteyen Demet Şener, ancak istediğini elde edemeyince 3 milyon TL’ye razı geldi ve anlaşmalı olarak evliliği bitirdi.

Her şey bundan üç yıl önce başladı... Eski milli basketbolcu İbrahim Kutluay'ın eşi Demet Şener, eşinin kendisini sosyetik yogacı Edvina Sponza ile aldattığını öne sürüp, boşanma davası açtı.

UZLAŞAMIYORLARDI

Demet Şener, eşinin kendisini Edwina Sponza ile aldattığı gerekçesiyle boşanma davası açmıştı. Mahkeme zina davasını reddetmiş ancak Kutluay'ın Şener'e 1.3 milyon TL tazminat ödemesine karar vermişti. İki taraf da, bu kararı İstinaf Mahkemesi'ne taşımıştı. 
Demet Şener: İhanet görüntüsünü bizzat kendim çektim

40 DAKİKADA BİTTİ

Demet Şener ile İbrahim Kutluay'ın 2016'dan bu yana devam eden boşanma davası sonuçlandı. Sabah 08.30'da adliyeye gelen Şener ile Kutluay; normal duruşma saatlerinin dışında, İstanbul 4. Aile Mahkemesi'nin kaleminde anlaşmalı olarak boşandı. 

30 BİN LİRA NAFAKA

Boşanma protokolüne göre mahkeme, çiftin iki çocuğunun velayetini anne Demet Şener'e verdi.

İbrahim Kutluay'ın çocuklarına 30 bin lira iştirak nafakası, Şener'e ise 3 milyon lira tazminat ödemesine hükmedildi.

Şener, Kutluay'a ait evde 10 yıl oturacak.

(Ali Oktay/Sabah)


Üye OlÜye Girişi