Demirtaş ve çocuklarına hakaret eden AKP'li vekil tepki görünce Danışmanını suçladı

 

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, cezaevinde çocuklarıyla görüşme yapması engellenen HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında skandal ifadeler kullandı. Akkal, "İt" diyerek Demirtaş'a ve çocuklarına hakaret etti.

2.09.2020
Yazı Boyutu:  
AKP'li Akkal, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde İYİ Parti’den Meclis’e girmiş, seçimin üzerinden 6 ay geçmeden partisinden istifa ederek AKP’ye katılmıştı. Twitter'daki skandal paylaşımını, tepkiler üzerine silen Akkal,  danışmanını suçlayarak kendini aklamaya çalıştı.

Edirne Cezaevi'nde 4 Kasım 2016'dan bu yana tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş çocukların babalarıyla görüşmesine cezaevi yönetimi tarafından izin verilmediğini açıklamış, Demirtaş, "Selahattin'in, kızlarımız Delal ile Dılda'yı birlikte görmesine izin verilmedi. Selahattin, pandemi başladığından bu yana kızlarını sadece birer kez, ayrı ayrı görebildi" demişti.

AKP'li Tamer Akkal, Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle: "Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim Şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize.. " 

'DANIŞMANIM PAYLAŞMIŞ'

AKP'li Akkal hesabından yeni bir paylaşımda bulunarak, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili paylaşımın kendisine ait olmadığını ileri sürdü. Paylaşımının bir danışmanı tarafından yapıldığını belirten Akkal,  "Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır" dedi. 

Paylaşımının devamında Akkal, danışmanı hakkında gereken işlemin başlatıldığını belirterek, "Şahsımla ilgisi olmayan paylaşım için çok üzgün olduğumu belirtir, danışman arkadaşımızla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunarım" ifadesini kullandı. 

Bu tweet yayınlandığında kaçınılmaz tepkiler yükseldi. Yükselince de Tamer Akkal tweeti sildi; ardından da TBMM antetli bir kağıda yazılmış bir açıklama yolladı:

"Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır."

Milletvekili Akkal bu açıklamanın yanısıra danışman hakkında 'gerekli işlemlerin yapıldığını' da kaydetti.

O işlemlerin ne olduğu ise henüz bilinmiyor. 


Üye OlÜye Girişi