Deniz Seki'den Kadın Hikayeleri

 

Uyuşturucu kullanmak ve temin etmekten 6 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum olan sanatçı Deniz Seki, kadın hikayeleri yazıyor

12.08.2015
Yazı Boyutu:  

Uyuşturucu kullanmak ve başkalarına uyuşturucu temin etmek suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum olan Türk pop müziği sanatçısı Deniz Seki'nin tutulduğu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde yazmaya başladığı kadın hikayelerini derlediği kitabını da bitirmek üzere olduğu belirtildi.

Önceki gün "Söylemezsem Olmaz" programına konuk olan Beyaz TV Sunucusu Tahir Sarıkaya, Deniz Seki'nin ayrıca cezaevi kütüphanesinde, yeni şarkılar yazdığını ve çıktıktan sonra da albüm yapacağını söyledi.  Sarıkaya,  Seki'nin, 5 Haziran 2016 yılında Kocaeli Açık Kadın Cezaevi'ne nakledileceği, burada ailesiyle daha rahat görüşebileceğini,  5 Haziran 2017 sabahı da tahliye olacağını iddia etti. 


6 YIL 3 AY HAPİS CEZASI ALDI

“Uyuşturucu temin etmek” suçlamasıyla 2 Şubat 2009’da tutuklanan Deniz Seki, 220 gün hapis yattıktan sonra 24 Ekim 2009’daki ilk duruşmasında tahliye edildi.

 Devam eden davada Özel Yetkili İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, “kokain satın alıp içmek” ve “başkalarına uyuşturucu temin etmek” suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 Cezasının Yargıtay’da onanması üzerine 30 Mayıs 2014’te hakkında yakalama kararı çıkarılan Deniz Seki, ortadan kayboldu. 

Ancak firariyken hukuki mücadelesini sürdürmeye devam etti. Önce “kadın hastalıkları” nedeniyle kanser olma riski bulunduğunu belirterek infazının ertelenmesini talep etti. 

Adli Tıp Kurumu, Seki’nin hastalığının cezaevinde kalmasına engel olmadığı yönünde rapor hazırlayınca, infazın ertelenmesi talebi reddedildi. Seki’nin avukatları, bu sefer de adil yargılama hakkının ihlal edildiği gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne ve Adalet Bakanlığı’na başvurdu. Ancak bu başvurudan da sonuç alınamadı.

15 Kasım 2014 günü yakalanan şarkıcı Deniz Seki, 16 Kasım 2014 tarihinden beri  Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine  tutuluyor.


Üye OlÜye Girişi