Deniz Yücel tutuklu kaldığı 367 günü kitaplaştırdı: Agentterörist

 

Alman Die Welt gazetesinin Türkiye muhabiri olarak görevliyken tutuklanan ve 367 gün Silivri Cezaevi’nde kalan Deniz Yücel‘in, tutuklanması ve cezaevindeki koşullarına ilişkin ayrıntılara yer verdiği kitabı yarın (10 Ekim’de) Almanya'da piyasaya çıkacak. Tutuksuz yargılanan Yücel'in duruşması ise 17 Ekim'de

09.10.2019
Yazı Boyutu:  
Alman Die Welt gazetesinin Türkiye muhabiri olarak görevliyken tutuklanan ve 367 gün Silivri Cezaevi’nde kalan Deniz Yücel‘in, tutuklanması ve cezaevindeki koşullarına ilişkin ayrıntılara yer verdiği kitabı 10 Ekim’de Almanya’da piyasaya çıkacak. Almanca olarak kaleme alınan kitap, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yücel için söylediği "Ajan terörist" ifadelerine atıfla "Agentterörist" adını taşıyor.

Yücel, "Ajanterörist"i neden tek bir sözcük olarak kullandığını, gözaltından serbest kalışına, diplomatik krizden cezaevi günlerine dair yaşadıklarını DW Türkçe’ye anlattı.
Deniz Yücel, Türkiye'de "terör örgütü propagandası" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlamalarıyla 4 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Tutuksuz yargılanan Alman ve Türk vatandaşı gazeteci Yücel’in bir sonraki duruşması 17 Ekim’de görülecek.

Üye OlÜye Girişi