Depremzede kediyi Haluk levent sahiplendi

 

Enkazdan kurtarılarak İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından tedavi altına alınan kediler sahiplendirilmeye başlandı. Rıza Bey apartmanının enkazından doksan saat sonra kurtulan kedilerden birini ise Haluk Levent sahiplendi.

12.11.2020
Yazı Boyutu:  
İzmir'de 115 yurttaşın ölümüne yol açan 30 Ekim depreminin ardından enkazdan çıkarılarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü Küçük Hayvan Polikliniği'nde tedavi altına alınan kediler yeni yuvalarına kavuşmaya başladı. 


Rıza Bey Apartmanı’nın enkazından doksan saat sonra kurtarılan kediyi ise Dayanışmaya, sevgiye ve paylaşmaya dayalı bir iyilik hareketi olan 2017 yılından bu yana Türkiye'nin 68 şehrinde faaliyet gösteren Ahbap Derneği ve Platformunun lideri Sanatçı Haluk Levent sahiplendi.

Kedinin adını “Pudra” koyan " Haluk Levent, "Daha önce de yaşadığımız depremlerde, doğal afetlerde kurtarılan 88 kedimiz, 7 köpeğimiz, 2 atımız, 2 eşeğimizin hepsini  Ahbap'ın Kemalpaşa'daki çiftliğinde bakıyoruz. Bu kediyi ben özel olarak sahiplendim. Yine çiftlikte en iyi şekilde bakımını sağlayacağım" dedi

“Yurttaşlarımız büyük duyarlılık gösterdi”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü Merkez Polikliniği ve Acil Müdahale Birimi Sorumlusu Veteriner Hekim Cihan Ziyan, Rıza Bey Apartmanı’ndan çıkarılan sekiz kedinin olduğunu söyleyerek “Kedilerin sahipleri, kedilere bakmakta güçlük çekecekleri için kedilerin sahiplendirilmesini istedi. Sekiz kedimizden ikisini sahiplendirdik. Sağ olsun yurttaşlarımız bu konuda büyük bir duyarlılık gösterdi. Çok sayıda talep var. Hepsini değerlendiriyoruz" diye konuştu.


Üye OlÜye Girişi