Derbilerde deplasman yasağı kaldırıldı

 

Deplasman yasağının kaldırıldığı ilk derbide Vodafone Arena'ya gidecek olan Galatasaray taraftarı maç öncesi Taksim Gezi Oteli'nde bir araya gelecek. 1 yönetici ve çevik kuvvet ekipleri eşliğinde stada 1 km yürüyecek.

22.09.2016
Yazı Boyutu:  
İstanbul'da gerçekleştirilen İl Güvenlik Kurulu toplantısında Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe arasındaki deplasman yasağı kaldırıldı.

İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında, Beşiktaş ile Galatasaray arasında Vodafone Arena'da oynanacak derbi maça konuk takım taraftarlarının alınmasına karar verildi.

Bu sonuçla haftasonu Vodefone Arena'da oynanacak Beşiktaş-Galatasaray karşılaşmasında Galatasaray taraftarları tribündeki yerlerini alabilecekler.

BİR KİLOMETRE YÜRÜYECEKLER

İlk deplaslam yasağının kaldırıldığı derbi maçına Sarı kırmızılı taraftarlar, Beşiktaş maçından 6 saat önce Taksim'de bir araya gelecek.

 Ardından Gezi Otel önünde toplanılacak. Taraftarlar, çevik kuvvet eşliğinde Ceylan Otel'in önünden Vodefone Arena'ya kadar yürüyecek ve Arena'daki misafir girişinden içeri alınacak. G.Saray taraftarı, Maçka tarafındaki tribünde yer alacak.

YÖNETİCİ DE OLACAK

Taraftarların en önünde ise Galatasaray'dan bir yönetim kurulu üyesi yer alacak. Başkan Dursun Özbek tarafından belirlenecek bu isim, yürüyüşe eşlik edecek. Sorumluluk bu yönetici de olacak. Çevik kuvvet taraftarları, maç sonu Taksim'e geri getirecek.

Üye OlÜye Girişi