Dersim’de Derimci Güç Birliği, kadın seçim bürosu açtı

 

Devrimci Güç Birliği, Dersim'de merkez Gazik Mahallesi'nde kadın seçim bürosu açtı. Daha önce de Mazgirt'de büro açmışlardı.

04.03.2019
Yazı Boyutu:  
Dersim’de EMEP, HDP, ESP ve Parzitan’ın oluşturduğu Devrimci Güç Birliği, merkez Gazik Mahallesi'nde kadın seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. 

Açılışa HDP Milletvekilleri Pero Dündar, Alican Önlü, Kemal Bülbül, Güç Birliği merkez ve ilçe kadın eş başkan adayları ile çok sayıda kadın katıldı.

Açılışta konuşan Merkez Güç Birliği Eş Başkan Adayı Nurşat Yeşil, kadın mücadelesinin tarihini anımsatarak, elde edilen tüm kazanımların bedeller sonucu kazanıldığını kaydetti. Yeşil, kadın kazanımlarına yönelik saldırıların olduğunu ve bu kazanımların geriletmeye çalışıldığını ifade etti.

Yapılan konuşmalardan sonra güvercinler uçurtuldu. Daha sonra seçim bürosunun açılışı yapılarak, davul zurna eşliğinde halaya duruldu.
Mazgirt’te seçim bürosu açtıGeçtiğimiz günlerde Dersim’de EMEP, HDP, ESP ve Partizan’ın oluşturduğu Devrimci Güç Birliği, Mazgirt ilçesinde seçim bürosu açmıştı. Büro açılışına Dersim merkez ve ilçe belediye eş başkan adayları, EMEP yöneticileri, HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül’ün yanı sıra çok sayıda yurttaş katılmıştı.

Açılışta konuşan Güç Birliği Mazgirt Adayı Ali Ekber Saratlı, "Devrimci Güç Birliği olarak gelecek 5 yılı birlikte yönetmek üzere buradayız. Demokratik, halkçı ve şeffaf bir belediye anlayışı ile karşınızdayız” dedi. (Evrensel)


Üye OlÜye Girişi