Deşifre olan MİT Ajanı: Ömeri tanıyorum

 

Parisli heval Ömer Güney mi?

31.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

 
 
Devrimci Karargah soruşturmasında deşifre olan MİT ajanı Murat Şahin'in Paris suikastı zanlısı Ömer Güney'i tanıdığını söylediği idda edildi.
 
 
Avrupa'da yayınlanan Yeni Özgür Politika gazetesinde bugün yayınlanan haberde Devrimci Karargah soruşturmasında tutuklanıp Emniyet'te MİT Ajanı olduğunu söylemesi üzerine serbest bırakılan Murat Şahin'in gazeteyi aradığı ve Paris suikast zanlısı Ömer Güney'i tanıdığını söylediği idda edildi.Murat Şahin ayrıca savcıya ifgade vermeye de hazır olduğunu söylemiş.  
 
Gazetenin haberine göre Şahin "teyze" kod adlı bir MİT yöneticisinin kendisine Güney'in fotoğrafını gösterdiğini, Güney'den "Paris elemanı" olarak söz ettiğini ve Güney'i tanıyıp tanımadığını sorduğunu söyledi.Şahin aynı zamanda "teyze" kod adlı kişinin Güney'den "paris elemanı" olarak bahsettiğini belirtmiş.  
 
 'PARİSLİ HEVAL'
 
Gazetenin haberine göre Şahin şunları söyledi:
 
"Ömer ile hiçbir yerde karşılaşmadım ve birlikte çalışmadım. Ankara'da bağlı olduğum birimin başındaki 'Teyze' kod adlı bayan, Ömer'in fotoğrafını göstererek, 'Bu, Paris elamanı, hiç gördün mü, tanıdın mı, bu heval oluyor' diye sormuştu. İlk defa orada resmini gördüm. Bana başka da bir şey söylemedi. Belki de Avrupa'da onu tanıyıp tanımadığımı, ilişkim olup olmadığını test ediyordu. Belki de bana Ömer'i deşifre etmek için fotosunu gösterdi. Ya da başka bir neden. Ben de 'tanımıyorum' dedim ve sohbet öyle kapandı. Bana bir ara, 'Hollanda aldı ama ucuz yırttı, dikkat edin' demişti. 'Teyze'nin gösterdiği ve 'Parisli heval' dediği kişi, Ömer Güney'in ta kendisidir. Bundan eminim."
 
SOL ÖRGÜTLERE BAKAN BİRİMDE ÇALIŞAN "TEYZE"
 
Haberde, Şahin'in "Teyze"ye ilişkin şu bilgileri verdiği de belirtildi:
 
"Bizim birimin başıdır. 55-60 yaşları arasındadır. Uzun yıllar birimde çalışmış, tecrübeli bir bayandır. Sol örgütlere bakan birimdir bu. Kürt birimi ayrıdır. Ankara Çankaya'da tepeye doğru bir evde konumlanır. Özel bir dairedir ama MİT'e çalışır. Biz Ankara'ya gittiğimizde 'Teyze' ile orada buluşuruz. Ömer'in fotosunu da orada göstermişti. Karadenizli olduğunu duydum. Adını bilmeyiz ve soramayız. Bizim için sadece 'Teyze'dir." (Yeni Özgür Politika)
 

Üye OlÜye Girişi