DEÜ Tıp Fakültesi'nde Covid-19 tanı merkezi kuruluyor

 

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Nükhet Hotar, üniversite bünyesinde Covid-19 Tanı Merkezi kurulacağını açıkladı. Erdoğan'ın talimatıyla ücretsiz maske dağıtımına bugün başlandığını duyurdu.

06.04.2020
Yazı Boyutu:  
Dokuz Eylül Üniversitesi’nin koronavirüs salgınıyla mücadele konusunda ülkesine ve milletine tam destek verdiğini hatırlatan Rektör Prof.Dr. Nükhet Hotar, “Devletimizin tüm kademeleriyle birlikte COVID-19 pandemisini en az hasarla atlatmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Üniversite hastanemiz ve hastane personelimiz ile bu mücadelede en ön saflarda yer alıyoruz" dedi.

Rektör Hotar,  Üniversitenin Sağlık Yerleşkesi’nde yer alan Bioİzmir Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde belirlenen laboratuvar alanını kullanarak çalışmalara başladıklarını kaydetti. Merkezin tam kapasiteye çıkıldığında günde 5 bin test yapabileceğini belirten Nükhet Hota "Köklü bir eğitim-sağlık kurumu olarak önce kendi bölgemiz; ardından da ihtiyaç duyan bölgelere hizmet vermeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

ERDOĞAN'IN TALİMATIYLA ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIMINA BAŞLANDIĞINI TWİTTER'DEN DUYURDU

Rektörlüğe atanmadan önce  AKP'de milletvekilliği ve genelbaşkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Prof.Dr. Nükhet Hotar, bu açıklamasından iki saat sonra Twittter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Vatandaşlarımızı küresel COVID-19 salgınından uzak tutmak amacıyla Cumhurbaşkanımız 'ın talimatıyla yurt genelinde ücretsiz maske dağıtımına başlanmıştır. Her hafta 5 adet dağıtılacak maskeler için başvurular, #ePttAVM.com adresi üzerinden yapılmaktadır. #evdekalTürkiye

Resim

Üye OlÜye Girişi