Devletin el uzatmadığı amatör spora belediye desteği

 

İzmir'de amötör spor kulüplerinin yüzü Konak Belediyesi'nin desteğiyle gülüyor

02.10.2016
Yazı Boyutu:  

Genç nesillerin erken yaşta spor kültürüyle tanışması için bünyesinde spor merkezleri ve spor okulları açan Konak Belediyesi, bununla birlikte amatör kümede yer alan spor kulüplerine de yardımlarını sürdürüyor. Kısıtlı olanaklar ve güç koşullar altında mücadele eden kulüplere her sene malzeme yardımında bulunan Konak Belediyesi, bu yıl da ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren 1. Amatör Küme’den 12 spor kulübüne yeni sezon öncesi destek verdi.


Konak Belediyesinin Basmane’deki hizmet binasında gerçekleşen törene Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Sait Başdaş, Konak Belediyesi meclis üyeleri ile malzeme yardımı yapılan Atillaspor, Dostgücü, Eşeçağlayan, Eşrefpaşa, Gültepe, İzmir Yıldız, Kale Çamlık, Torosgücü, Ülküspor, Yeşilova, Yapıcıoğlu ve Yılmazkaya Spor Kulüpleri’nin başkan ve yöneticileri katıldı.

CUMHURİYETE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Törende konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, “Bu yardımları yaparken Konak Belediyesi’nin Eylül ve Ekim aylarının teması olan ‘Yaşasın Demokrasi, Yaşasın Cumhuriyet’ vurgusunu da yaptık. Hem Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak, hem de Cumhuriyet’in tam bir demokrasi olması için mücadele etme görevimiz var ve bu görev en başta gençlere, sporculara ait. Sporcularımızın Cumhuriyet’e, büyük Atatürk’e layık gençler olarak yetişmesi için biz de elimizden gelen katkıyı sunuyoruz. Onlardan da cumhuriyet değerlerine ve Atatürk’e bağlılık bekliyoruz. Kendilerini geliştirmelerini, cumhuriyete sahip çıkmalarını, sağlıklı bireyler olmalarını bekliyoruz” dedi

12 KULÜBE YARDIM YAPILDI

Konuşmasında sporun birleştirici gücüne vurgu yapan Başkan Pekdaş, önümüzdeki günlerde 2’nci Amatör Küme’de yer alan takımlara da malzeme yardımı yapacaklarını dile getirerek, “Böyle yardımlaşarak Konak ilçesindeki gençlerin sporla buluşmalarına, sporla gelişmelerine destek olmak amacındayız. Ben kulüplerimize ve sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu. Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği adına Başkan Sait Başkan’da Pekdaş’a ay yıldız figürlü saat hediye etti. Törenin ardından 12 kulübe eşofmandan krampona, antreman malzemesinden futbol topuna kadar ihtiyaç duydukları tüm malzemeler Başkan Pekdaş tarafından teslim edildi.


Üye OlÜye Girişi