Devrim için Analar Birliği kurdu

 

Alevi Bektaşi Derneklerinden kadın dayanışması

15.05.2013
Yazı Boyutu:  

 

Alevi Bektaşi Dernekleri Konak şubesince kadın dayanışması yemeği düzenlendi...
 
 
 
Yemekte konuşan CHP Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu, kadınlara seslenerek "Gelin, devrim için analar birliğ kuralım" dedi.
 
CHP Konak İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu Gültepe semtinin bir zamanlar  bir zamanlar devrimcilerin en yoğun yaşadığı bir yer olduğunu hatırlatarak  konuşmasını şöyye sürdürdü:
 
"Rahmet ve saygıyla andığımız Belediye başkanımız Aydın Erten de bu devrimci özü oluşturan etkenlerden biriydi. Ordu Fatsa'da terzi fikri İzmir Gültepe'de de Aydın Ertenimiz vardı. Bunlar devrimci belediye başkanlarıydı. Devrimci olmak bir yaşam biçimiydi bizim için,devrimci duruş denilen bir duruşumuz vardı insanlar o dönem tam bir dayanışma içinde halkı için ülkesi için yaşardı sevgi vardı yaşamımızda saygı vardı dostluk vardı bizlerin yaşattığı bu değerler insan için olmazsa olmaz değerlerdi.12 eylül faşizmi bu değerlerimizi elimizden almak için çok uğraştı çok bedel ödedi Gültepe halkı ama en çok bedeli de Yiğit Gültepe kadınları ödedi. Kiminin eşi işkencedeydi kiminin oğlu kızı, sıkıyönetimlerde cezaevlerinin kapılarında süründürüldü Gültepeli kadınlarımız. Demokrasinin değerini bu yüzden en çok Gültepeli analarımız bilir. Bu yüzden Gültepeli kadınların bendeki yeri bir başkadır. Bacılarım devrim için artık erkeklerden umudumu kesmek üzereyim, umudum artık kadın yoldaşlarım da, kadınlarımız devrim mücadelemizde her zaman olduğu gibi yine en ön safhada olacaktır. Bu yüzden gelin hep birlikte Devrim için analar birliği kuralım. Bu birlik bizi gerici örgütlenmeye karşı demokrasiyi kurmamıza açlığa karşı tokluğu, işsizliğe karşı iş güvencesi,kısaca faşizme karşı omuz omuza olmamızı sağlayacaktır'' 
 
Karamustafaoğlunun bu sözleri salonu dolduran yüzlerce kadının ayakta alkışlarıyla ve tezahüratlarıyla kabulg örünce CHp ilçe Başkanı, konuşmasını "Sizlerden aldığım bu güç ve destekle DEVRİM İÇİN ANALAR BİRLİĞİNİ kurmuş bulunuyorum var mısınız diyerek sonlandırdı. (Vişne Haber Ajansı)

Üye OlÜye Girişi