Dilbey Ay'ın kardeşine 10 yıl 5 ay hapis cezası

 

Ses Sanatçısı ve tv programcısı Dilber Ay'ın erkek kardeşi, uyuşturucu kullanmak ve satmaktan 10 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı

31.01.2017
Yazı Boyutu:  
Bolu’da geçtiğimiz yıl Mart ayında düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen sanatçı Dilber Ay’ın kardeşi Hüseyin B.’nin karar duruşmasında hapis cezası çıktı.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün geçtiğimiz yıl Mart ayında takip ettiği 4 uyuşturucu satıcısını D-100 karayolu üzerinde yaptığı operasyonla bir araç içerisinde yakaladı. Gözaltına alınan şahısların ifadelerinin ardından soruşturmayı derinleştiren KOM ekipleri şafak operasyonu düzenleyerek aralarında ünlü sanatçı Dilber Ay’ın kardeşi Hüseyin B., Bilal T., Gürkan A., Korhan Ş., İsmail P., Mehmet B gözaltına aldı.

Bolu  Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak’ suçlamasıyla tutuklu yargılanan Hüseyin B., Mehmet B. ve tutuksuz yargılanan Bilal T.’nin bugün karar duruşması görüldü.

Duruşmada son sözleri sorulan sanıklardan Mehmet B., ‘Allah büyük, ben uyuşturucu kullanıyorum ama kimseye satmadım’ dedi. Sanık Hüseyin B. ise, suçsuz olduğunu söyleyerek beraat edilmesini istedi.

Mahkeme heyeti sanıkların son sözlerinin ardından Hüseyin B. ve Mehmet B.’ye 10 yıl 5 ay hapis cezası ve bin 240 lira adli para cezası verdi. Duruşmaya katılmayan tutuksuz sanık Bilal T. için beraat kararı verildi.


Üye OlÜye Girişi