Dilipak davasını Müjde Ar kazandı

 

Abdurrahman Dilipak, Vakit Gazetesi ndeki Üzmez Bu Defa Üzdü başlıklı yazısında, Sinema Oyuncusu Müjde Ar a hakaret ettiği gerekçesiyle 105 gün hapis cezası aldı. Ceza, 3 bin 150 lira para cezasına çevrildi

14.12.2010
Yazı Boyutu:  

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında Dilipak, hazır bulundu. Şikayetçi Müjde Ar ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada söz alan Dilipak, yazısında Ar ı hedef almadığını ancak onun yazıyı kendi üzerine aldığını kaydetti. Abdurrahman Dilipak ın avukatı Ali Pacci, davanın zamanında açılmadığı gerekçesiyle düşürülmesi gerektiğini söyledi. Müvvekilinin, Ar a hakaret etmediğini belirten Ali Pacci, Abdurrahman Dilipak ın beraatına karar verilmesini talep etti.
Mahkeme, Abdurrahman Dilipak a Müjde Ar ın şeref ve saygınlığına basın yolu ile sövdüğü gerekçesiyle önce 105 gün hapis cezası verildi. Mahkeme ardından bu cezayı 3 bin 150 lira para cezasına çevirdi. Ayrıca hükmün geri bırakılmasına kanaat getirdi. Duruşma çıkışı konuşan Abdurrahman Dilipak, karara itiraz edeceklerini gerekirse AİHM e gideceklerini belirtti. Abdurrahman Dilipak, “Aileyi ve iffeti korumaya devam edeceğim” dedi.

MÜJDE AR NİYE DAVA AÇMIŞTI?

Vakit yazarı Abdurrahman Dilipak, NTV de o dönem yayımlanan "Haydi Gel Bizimle Ol" isimli program yapan oyuncu Müjde Ar ile manken Aysun Kayacı için ağır sözler sarfetmişti. "Üzmez bu defa üzdü!" başlıklı köşe yazısında Hüseyin Üzmez i konu alan Dilipak, şunları yazmıştı: "Müjde Ar bile Aysun Kayacı ile birlikte ahlak dersi vermeye kalkıyor... Bunlar pornocu değil mi? Grup seks yapıp, ensest ilişkiye giren lolita takımından değiller sanki. Homoluğu, lezbiyenliği meşrulaştırmaya çalışanlar kendileri değil sanki.. " (Dha)


Üye OlÜye Girişi