Disk Genel-İş, MHP'li belediyede işçi kıyımını protesto için iş bırakacak

 

DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası’nın İzmir’deki şubeleri Aliağa’da belediyesiyle ilişkisi kesilen 187 personelin işe geri alınmaması durumunda 2 saatlik iş bırakma eylemi yapacak. İş bırakma eylemi Aliağa ile sınırlı kaymayacak İzmir Büyükşehir ve tüm ilçe belediyelerinde Genel-İş üyesi işçiler iş bırakacak.

26.07.2019
Yazı Boyutu:  
Aliağa Belediyesi’nin Milliyetçi Hareket Partili (MHP) Başkanı Serkan Acar, 31 Mart yerel seçimlerini kazanarak ikinci döneme başlamasının ardından çok sayıda işten çıkarmalara imza atmıştı.

Başkan Acar, 3 farklı zamanda düğmeye basmış ve 179 işçinin belediyeyle ilişkisini kesmişti.Acar, son olarak 8 kişinin daha işine son vermişti.Bu gelişme sendika için bardağı taşıran son damla oldu.

DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası’nın İzmir’deki şubeleri Aliağa’da belediyesiyle ilişkisi kesilen 187 personelin işe geri alınmaması halinde 2 saatlik iş bırakma eylemi yapacak ve önümüzdeki hafta alınacak karar Aliağa’yla sınırlı kalmayacak tüm İzmir’i kapsayacak.

Genel İş Sendikası şubeleri, önümüzdeki hafta yapacakları toplantıyla ve Kurban Bayramı öncesi alacakları kararla İzmir genelinde işi bırakacaklar.Gerçekleşen toplantıda iş bırakma eyleminin tarihi netleşecek.

Geçtiğimiz 24 Temmuz’da Aliağa’da dayanışma konserinde bir araya gelen sendika temsilcileri işçileri yalnız bırakmamıştı. 


Üye OlÜye Girişi