DİSK ve KESK alanlara çıkıyor

 

DİSK ve KESK 13 Aralık'taki miting ile Bütçe Kanunu Tasarısı'nı protesto edecek

01.12.2014
Yazı Boyutu:  
 
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Bütçe Kanunu Tasarısı'nı protesto etmek için 13 Aralık'ta Ankara'da miting düzenleyecek.
 
 
 
Yapılan ortak yazılı açıklamada, 2015 yılı Bütçe Kanunu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından kabul edilerek TBMM Genel Kurulu'na sevk edildiği belirtildi.
 
Tasarının hazırlanış biçimi ve içeriğinin antidemokratik olduğu belirtilerek, hazırlık sürecinde sendikaların taleplerine kulak tıkandığına değinilerek şöyle denildi: "Bizler savaşın, rantın, sermayenin, muhafazakarlığın bütçesine 'Hayır' diyor, bütçeden hakkımızı almak için mücadelemizi yükseltiyoruz. Bu kapsamda 'Emekten yana halk için bir bütçe' talebimizi en geniş emekçi kesimlerine, toplumun tüm ezilen kesimleriyle ortaklaştırarak 13 Aralık'ta Ankara'da merkezi bir miting gerçekleştireceğiz. Tüm işçileri, kamu emekçilerini, insanca yaşam hakkı hızla elinden alınan tüm yurttaşlarımızı adil bir gelecek için mücadelemize güç vermeye çağırıyoruz."
 

Üye OlÜye Girişi