Diyanet'ten basına Mercedes davası

 

Görmez, lüks makam aracıyla ilgili haber için Hürriyet'te tazminat davası açtı

09.05.2015
Yazı Boyutu:  
 
 
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 1 milyon liralık Mercedes marka makam aracını haberleştiren Hürriyet gazetesine 10.000 liralık tazminat davası açtı.
 
 
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) söz konusu haberi yapan Hürriyet gazetesi aleyhine 10.000 liralık manevi tazminat davası açtı.
 
Diyanet’in avukatı Diyanet Vakfı ve Prof. Görmez’in kişilik haklarına saldırı nedeniyle sadece 10.000 lira manevi tazminat istemiyle yetinmedi. Avukatlar, gazetenin ödeyeceği tazminata, haberin yayınlandığı 13 Aralık 2014 tarihinden itibaren yasal faiz de yürütülmesini talep etti.
 
TALEP ŞÖYLE DİLE GETİRİLDİ
 
“Müvekkil hakkında, gerçek dışı ve kişilik haklarını ağır şekilde ihlal ederek yayın yapan davalı Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.’nden müvekkil için 10.000,00-TL manevi tazminatın 13.12.2014 tarihinden itibaren yasal faizi ile tahsiline, yargılama giderlerinin ve vekalet ücretinin davalı tarafa yükletilmesine karar verilmesini talep ederim.”
 
Dilekçede ayrıca haberin asılsız ve mesnetsiz olduğunda ısrar edildi, işin içine paralel de katılarak, bu haberin de algı operasyonunun parçası olduğu savunuldu. (Taraf / Adnan Keskin)

Üye OlÜye Girişi