Diyanet'ten yeni eğitim öğretim yılı fetvası: Çocuklara Kur'anı unutturmayın

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet'in yaz Kur'an kurslarına katılan 4 milyon öğrenciyi yeni eğitim öğretim döneminde de bilgilerini tazeleme açısından din görevlilerine çağrıda bulundu.

8.09.2018
Yazı Boyutu:  
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın il il düzenlediği toplantılarda Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, din görevlilerine  “Yaz Kur’an kurslarına gelen çocuklarımızı okul döneminde de davet edelim”  diye seslendi. Diyanet olarak Kur’an ve sünnet çizgisinden, Kur’an ve sünnet birlikteliğinden asla  ödün vermeyeceklerine vurgulayan Ai Erbaş, . Erbaş konuşmasında, yaz kuran kurslarına 4 milyona yakın çocuğun başvurduğunu açıkladı. Erbaş, “Yaz Kur’an kurslarına gelen çocuklarımızı okul döneminde de davet edelim. Yazın öğrettiklerimizin tekrarını yapalım. Ne kadar çok tekrar edersek onların unutmamalarını sağlamış oluruz” ifadelerini kullandı.

'EV EV DOLAŞIN, İNSANLARI AYDINLATIN'

“Ev ev dolaşın, insanlarımızı aydınlatın” çağrısında bulunan Erbaş, “Biz aydınlatmazsak din istismarcıları o boşluğu dolduruyor. İnsanlarımızı yanlış yönlendiriyorlar. İnsanlar da onların anlattıklarını din zannediyor. Din istismarının terör örgütüne dönüştüğünü de görüyorsunuz, FETÖ, DEAŞ nedir?  Doğru dini bilgiden uzak yetiştirilirse insanlar, varacağı nokta burasıdır” dedi.


Üye OlÜye Girişi