Diyarbakır'da patlama: 7 polis şehit, 13 polis yaralı

 

Diyarbakır Otogarı yakınlarında bomba yüklü bir araçla saldırı gerçekleştirildi.

31.03.2016
Yazı Boyutu:  
Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinin kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Şanlıurfa karayolu üzerindeki Bağcılar Mahallesi’nde bugün saat 17.00 sıralarında meydana geldi. 

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, yedi polisin hayatını kaybettiğini, 13’ü polis 27 de yaralı bulunduğunu söyledi.Diyarbakır’a başka illerden takviye olarak gelen polisleri taşıyan Çevik Kuvvet’e ait zırhlı midibüs, Evrim Alataş Caddesi üzerinde kavşağı döndüğü sırada, PKK’lılar yol kenarına park ettikleri bomba yüklü aracı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi.
Reuters de aynı bilgiyi geçerken özel harekat polislerini taşıyan zırhlı bir polis aracının hedef alındığını duyurdu.ÇEVREDEKİ BİNALARIN CAMLARI KIRILDI

Şiddetli patlamada midibüs ağı hasar gördü, bomba yüklü araç parçalanırken çevredeki binaların camları kırıldı.

Saldırının duyulmasının ardından bölgeye çok sayıda ambulans, takviye polis ekipleri ve itfaiye sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla en yakın resmi ve özel hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı.

Saldırının meydana geldiği bölge polis ekipleri tarafından güvenlik şeridiyle kapatıldı.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen dakika artarken ilk resmi açıklama 19:00 sularında Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’dan geldi.

(Hürriyet)
Üye OlÜye Girişi