'Dizginleri ele alan kadınlar şımardı'

 

Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız, bir kez daha kadınları hedef aldı

4.07.2017
Yazı Boyutu:  
Çalışan kadınlara yönelik “Çalışarak fuhuşa hazırlık yapmış oluyorlar” sözleriyle tepki çeken Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız, bir kez daha kadınları hedef aldı. Daha önce çalışan kadınları “fuhuşla”, üniversiteli kadınları ise “gözü bakire olmamakla” suçlayan gerici vakfın kurucusu Yıldız, bu defa da kadınları “ümmetin en büyük sorunu” olarak gördüğünü açıkladı.
 
Birgün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre Nurettin Yıldız’ın vakfın sohbet toplantısında yaptığı konuşma, sosyal medya hesaplarından da yayınlandı. 

Veda hutbesinin en uzun mesajlarından birisinin kadınlar hakkında olduğu söyleyen Yıldız, kadınların o dönemde peygamber tarafından da “sorun” olarak görüldüğünü iddia etti. Yıldız, “Kadınlar ne yaparlarsa yapsınlar, namaz da kılsalar, oruç da tutsalar, ümmetin sorunu olmaya devam edecekler” dedi.

‘Bu şekilde mücahit yetiştiremezler’

Kadınların hak aramasının, “ümmetin ayağa kalkmasına engel” olduğunu ve bu şekilde “mücahit” yetiştiremeyeceğini söyleyen Yıldız şu skandal ifadeleri kullandı:

“Erkekler kadınlara zulmetmekle itham edildikçe mücahit yetişmez. Sabah namazına kalkmayan erkekler oldukça, Allah için doğurup Allah için yetiştireceğini bilmeyen kadınlar oldukça bu ümmet ayağa kalkmaz. Bu kan davası kadar, şeytana tapınmak kadar önemli bir konudur.”

‘Yuvanın dağılmaması için kadını dövün’

Peygamberin, “Kadınlara iyi davranın” vasiyeti nedeniyle “dizginleri ele alan” kadınların şımardığını söyleyen gerici vakfın kurucusu, “Peygamber de bunu öngördüğü için daha sonra, ‘edepsizlik ve fuhuş yaparlarsa dövün’ demiştir” diye konuştu. Yıldız’ın, yuvaların dağılmaması için kadınların dövülmesini isteyerek, “Yeter ki kol kırılsın yen içinde kalmasın” ifadelerini kullanması dikkati çekti.

‘Diploma için taviz vermeyecekler’

Kadınların diploma için “bazı şeyler”den taviz vermemesi gerektiği söyleyen Yıldız son olarak şu çarpıcı ifadeleri kullandı:

“Bu ümmet, kadın konusunu halletmedikçe ayağa kalkamaz, Sultan Fatih bulamaz. Önce kadın konusu halledilecek. Kadınlar Kuran öğrenecekler. Değil başörtüsü, onun üzerindeki ikinci örtüden bile taviz vermeyecekler. Aksi takdirde peygamber efendimizin ne dediğini anlamadan bu dünyadan göçer gideriz.”


Üye OlÜye Girişi