Doğan Grubu bir şirketini daha Erdoğan'ın yakınına satıyor

 

Doğan Holding, medya kuruluşlarının ardından D&R'ı da nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı Ömer Faruk Kalyoncu'nun sahibi olduğu gruba satacağını KAP'a bildirdi.

13.04.2018
Yazı Boyutu:  
Geçtiğimiz günlerde Hürriyet, CNN Türk, Posta, Fanatik, D-Smart, DHA ve Kanal D gibi markalarını Demirören Grubu'na satan Doğan Grubu bir iştirakini daha satmak üzere ön protokol yaptığını duyurdu.

Açıklamada iki şirket arasında ön protokolün imzalandığı, 2017 itibarıyla 30 ilde 157 mağazası bulunan D&R'ın, 440 milyon liraya satılacağı ifade edildi.


Soldan sağa: Meltem Demirören, Emine Erdoğan, Tayyip Erdoğan, Serhat Albayrak, Aydın Doğan

Doğan Holding'in KAP açıklamasında D&R mağazalarının 440 milyon liraya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Zirve Holding'in sahibi Ömer Faruk Kalyoncu'nun Turkuvaz Medya Grubu'na satıldı. Bünyesinde Sabah ve Takvim gazeteleri ile ATV, A Haber gibi televizyon kanallarını da bulunduran grubun yönetim kurulu başkanlığını Ömer Faruk Kalyoncu yürütürken, Grubun yönetim kurulu başkanvekilliği koltuğunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın kardeşi Serhat Albayrak bulunuyor. 

Doğan Holding'ten KAP'a yapılan açıklama şöyle:

"Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, %100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.'nin ("D&R") sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi'nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir "ön protokol" imzalanmıştır.

Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat hükümleri dahilinde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır."
Üye OlÜye Girişi