Doğan Holding'de polis araması: 2 kişiye gözaltı

 

Doğan Şirketler Grubu Holding'in Üsküdar'daki merkez binasında arama yapıldı.

05.01.2017
Yazı Boyutu:  
Polis, sabahın erken saatlerinde Doğan Holding'in Üsküdar'daki merkez binasında arama yaptı.Doğan Holding Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel ile holdingin eski yöneticilerinden Yahya Üzdiyen 'FETÖ' soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Doğan Holding’den bu sabah yapılan aramalarla ilgili yapılan yazılı açıklamada "Şirketimiz ve bağlı ortaklıklarının faaliyetlerini etkileyen herhangi bir durum bulunmamaktadır" denildi.

Açıklama şöyle;

“Bu sabah Şirketimiz Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel’in ve eski yöneticimiz Yahya Üzdiyen’in, daha önce Ankara Temsilcimiz Barbaros Muratoğlu’nun tutuklanmasına neden olan soruşturma kapsamında ev ve ofislerinde arama yapılmış ve kendileri gözaltına alınmıştır. Söz konusu arama işlemi sadece adı geçen yöneticilerimizin şahsi çalışma ofislerinde yapılmış olup, Şirketimiz ve bağlı ortaklıklarının faaliyetlerini etkileyen herhangi bir durum bulunmamaktadır. Şirketimiz ve bağlı ortaklıkları faaliyetlerine aynen ve kesintisiz olarak devam etmektedir. Konu ile ilgili yeni bir gelişme olduğu takdirde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.” (DHA)

Üye OlÜye Girişi