Doğu Perinçek: AKP iktidarının sonu geldi

 

Vatan Partisi lideri Perinçek, 31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

01.04.2019
Yazı Boyutu:  
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal yayınında yerel seçim sonuçlarını değerlendirirken, ekonomik krizin halkın üzerindeki etkisinin seçim sonuçlarına da yansıdığını belirtti.

Doğu Perinçek'in değerlendirmesi şöyle:

  • Ekonomideki iflas, seçim sonuçlarına da yansıdı. Türkiye'nin önünde artık bir hükümet ve iktidar sorunu var. Artık Türkiye'yi AKP tek başına yönetemez. Önümüzdeki ekonomik sarsıntılara bakıyoruz. Türkiye, ağır bir durumla karşı karşıya. Çok ciddi bir uyarı bu. Öte yandan bir tane olumlu nokta var. HDP oylarının Güneydoğu illerimizde düşmesi. Bölücülük kaybediyor. AKP iktidarının sonu geldi. Türkiye, önümüzdeki dönem için iktidar arayışına girmiştir.
  • AKP'nin oy kaybetmesi, AKP'nin bu ekonomik gidişat karşısındaki çaresizliği CHP'ye yaramış oluyor. CHP, tarihi bir fırsatı da tam anlamıyla değerlendirememiştir. CHP'nin HDP ve İyi Parti ile ittifak siyaseti, ona kazandığı oyların önemli bir kısmını da kaybetmiş gösteriyor.
  • Göreceksiniz, buradan söylüyorum AKP iktidarının devam etme şansı yok. Cumhurbaşkanlığı sistemi içerisinde bir çözüm yok. Cumhurbaşkanlığı seçiminin yenilenmesi veya Cumhurbaşkanı'nın istifası dışın görülen bir çözüm yok. Türkiye, büyük bir karar verecek. Türkiye, çalkantılı bir döneme giriyor.


Üye OlÜye Girişi