Doktor başkan sokağa çıktı, sokaktakileri 'evinize dönün' diye uyardı

 

İzmir'de, ençok emekliyi barındıran Karşıyaka ilçesinde tıp doktoru belediye başkanı sokağa çıkarak sokaktaki yurttaşları özellikle de yaşlıları evlerine dönmeleri için uyardı.

21.03.2020
Yazı Boyutu:  
Karşıyaka'nın mesleği tıp doktorluğu olan belediye başkanı CHP'li Cemil Tugay, korona virüs uyarılarına kulak asmayıp sokağa çıkan vatandaşları, evlerine dönme konusunda uyardı. Tugay özellikle 65 yaş üstündeki Karşıyakalıların tüm ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağını söyledi.
 


Korona virüs tehdidi üzerine Acil Koordinasyon Kurulu oluşturup 65 yaş üzerindeki vatandaşlara belediyeye başvurma çağrısı yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, uyarılara aldırmayan vatandaşlardan evlerine dönmelerini istedi.

Covid-19'dan korunmak için özellikle yaşlıların evden çıkmamaları konusunda yapılan uyarılara karşın  "emekliler cenneti" holine dönüşen Karşıyaka ilçesinde yurttaşlardın bu uyarılara yeterince dikkate almadıkları gözlendi.

Karşıyaka Çarşı ve civarında oturan cadde ve sokaklarda dolaşan yurttaşlardan evlerine dönmelerini isteyen Belediye Başkanı Tugay, karşı karşıya oldukları riskli durumu anlattı. Çoğunluğu evde bunaldıkları için sokağa çıktığını belirten yurttaşların  bir kısmı, para çekme, banka promosyonu ve alışveriş için dışarıda oldukların söyledi.

Karşıyaka Belediyesi'nin 444 1 575 numaralı hizmet hattını devreye soktuğunu, özellikle 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları için bu numarayı arayabileceğini belirten Dr. Cemil Tugay, "Karşıyakalıların can güvenliği bizim için her konudan önce gelir. Bu zorlu günlerde virüsten korunmaları için evlerinde kalmalarını istiyoruz. Yanlarında olduğumuzu ve onlar için çalıştığımızı bilsinler. Özellikle 65 yaş üzerindeki vatandaşlarımızdan her türlü ihtiyaçları için bizi aramalarını bekliyoruz" diye konuştu. (İlker Çoban/Basın)
 
Üye OlÜye Girişi