Doktoru darp ve hakaret eden AKP başkanına ödül gibi ceza

 

Kocaeli'de Dr. Özlem Nur Yıldız'ın üzerine yürüyen ve tehdit eden AKP Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder’e mahkemeden göstermelik 5 ay ceza verildi, o da ertelendi.

19.09.2017
Yazı Boyutu:  

Kocaeli''nin Kandıra ilçesinde 2015 yılında devlet hastanesinde acil nöbeti tutan Dr. Özlem Nur Yıldız’ın üzerine yürüyerek, “Seni döverim, elimde kalırsın” diyerek tehdit eden ve doktorun istifa etmesine neden olan AKP İlçe Başkanı Yunus Özder’in davası sonuçlandı. Mahkeme Özder'e 5 ay hapis cezası verdi, mahkeme cezayı erteleyerek adeta AKP’li başkanı ödüllendirmiş oldu. Şiddete maruz kalan kadın doktor ise maddi tazminat davası açacağını söyledi.

Kandıra Devlet Hastanesinde 3 aylık doktorken gelen bir hastanın tedavisi sırasında hastanın babası olan AKP Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder'in hastaneye gelerek “İşinizi adam gibi yapın” diye bağırması üzerine Dr. Özlem Nur Yıldız'ın, hasta yakınına dönerek “Siz dışarı çıkın, biz de işimizi doğru dürüst yapalım” sözleri üzerine tartışma çıkmıştı. Bunun üzerine Özder "Seni kadın halinle bir döverim elimde kalırsın. Ben AKP Kandıra İlçe Başkanıyım" diyerek doktorun üzerine yürümüştü.

DOKTOR ÖZLEM NUR YILDIZ İSTİFA ETMİŞTİ

Olay günü ilçe başkanından çekinen sağlıkçılar ve güvenlik görevlileri duruma müdahale edemeyince hastaneye polis çağıran Dr. Özlem Nur Yıldız, polis gelinceye kadar hastanede mahsur kalmıştı. Tehditler daha sonra da devam edince ruh sağlığı bozulan doktor psikoloğa gitti ve kendisine stres teşhisi konuldu. Dr Özlem Nur Yıldız bu olayın ardından 1 ay rapor aldı ve raporunun bitiminde de Kandıra Devlet Hastanesinden istifa ederek ilçeyi terk etmişti.

DAVA SONUÇLANDI

Bu olayın ardından savcılığa suç duyurusunda bulunan Dr. Özlem Nur Yıldız, görev başında tehdit edildiği gerekçesiyle AKP ilçe başkanını mahkemeye verdi. Kandıra Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, mahkeme heyeti davacıyı haklı bularak dinlenen tanıklar ve kanıtlar doğrultusunda AKP İlçe Başkanı Özder’e 5 ay hapis cezası verdi. Dr. Özlem Nur Yıldız’ı tehdit ettiği gerekçesiyle yargılandığı mahkemece suçlu bulunup 5 ay hapsine karar verilen Özder'in cezası ertelendi. Daha önce sabıkası bulunmadığı için hükmün açıklanması ertelendi. Bu olay nedeniyle Kandıra Devlet Hastanesindeki görevinden istifa eden Dr. Özlem Nur Yıldız, maddi zararının tazmini için Özder’e tazminat davası açacağını belirtti. (DHA)

 


Üye OlÜye Girişi