Duayen gazeteci Baki Özilhan vefat etti

 

CHP Genel Başkan eski İletişim Koordinatörü Gazeteci Baki Özilhan vefat etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden gazeteci Baki Özilhan'a Allah'tan rahmet diledi.

24.08.2018
Yazı Boyutu:  
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve Basın Konseyi kurucusu Baki Özilhan’ın cenazesi yarın (25 Agustos 2018 Cumartesi) 16.00’da Çankaya Oran’daki Pir Sultan Abdal Kültür ve Cemevi’nden alınıp Karşıyaka’da defnedilecek. Cenaze törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı bildirildi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN MESAJ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dönem kendisinin de iletişim koordinatörlüğü görevinde bulunan Özilhan’ın vefatı nedeniyle Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu, “Geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrılan gazeteci Baki Özilhan’a Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağolsun.” ifadesini kullandı.

ULUSAL KANALDA PROGRAM YAPIYORDU

12 Eylül öncesi TRT-DER kurucularından ve MEM-DER Genel Başkanı olan Baki Özilhan TRT'de başlayan gazetecilik kariyeri siyasi sebeplerle birçok kez kesintiye uğradı. 12 Eylül sonrası Bülent Ecevit’in çıkardığı Arayış dergisinde de çalışan Özilhan, TRT dışında Kanal-6 Seçim 99 programı yapımcısı ve sunuculuğunu da üstlendi. Uzun yıllar Uusal Basın Ajansı (UBA) Genel müdürlüğü, Best FM'de haber programı, SBS Radyoları Türkiye Haberleri Sorumluluğu yapan Özilhan Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu dönemlerinde CHP Genel Başkanı İletişim Koordinatörlüğü görevini üstlendi.

20 Ocak 2018 tarihinde Ulusal Kanal'da "Sansürsüz Sohbet" isimli program ile ekranlara yeniden döndü.


Üye OlÜye Girişi