Düğün fotoğrafları yanan çiftin dünyası karardı

 

Çifti haklı bulan hâkim, stüdyonun 11 bin lira tazminat ödemesine karar verdi

18.05.2015
Yazı Boyutu:  

 

İzmir'de düğün için fotoğraf stüdyosuna giden Berrin-Murat Babadağ çifti, nikah sonrası kaybolan fotoğraf albümleri için açtıkları manevi tazminat davasını kazandı. Tüketici Mahkemesi, fotoğraf stüdyosunu faiziyle birlikte 11 bin lira tazminat ödemeye mahkum etti.

 

İzmir'in Bayraklı ilçesinde Berrin ve Murat Babadağ çifti geçtiğimiz yıl Şubat ayında evlenmeye karar verdi. Babadağ Karşıyaka'daki bir fotoğraf stüdyosuyla gelin-damat fotoğraf albümü çekimi konusunda anlaştı. Önce kuaföre giden ve daha sonra kıyafetlerini giyen çift, fotoğraf stüdyosuna gelerek poz verdi. Genç çift daha sonra dünya evine girdi.

Eğlenceler ve balayı tatilleri bittikten sonra, Babadağ çifti, düğün fotoğraflarını almak için fotoğraf stüdyosuna gitti. Ancak stüdyo görevlileri albümün kaybolduğunu belirterek, "İsterseniz yeniden çekebiliriz" dedi. Babadağ çifti konuyu avukatları Gökhan Şahin aracılığıyla yargıya taşıdı ve 15 bin lira manevi tazminat davası açtı.

Tüketici Mahkemesi Hakimi Feryal Atay, davada fotoğraf stüdyosunun kusurlu olduğuna karar vererek, Berrin-Murat Babadağ çiftine yasal faiziyle birlikte toplam 11 bin lira manevi tazminat ödenmesini istedi.

 

 


Üye OlÜye Girişi