Dün serbest bırakılan tacizci bugün tutuklandı

 

Motosikletle geçerken elle iki kadına taciz eden adam gözaltına alındıktan sonra kamera kayıtlarına rağmen serbest bırakılmıştı.

20.08.2017
Yazı Boyutu:  
İzmir'de 2 kadını taciz eden ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan şahıs, bugün tekrar gözaltına alınıp tutuklandı.

İzmir'de iki kadına yönelik cinsel taciz olayına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2 şahıs, tacizi itiraf etmelerine ve olaya ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri bulunmasına rağmen serbest bırakılmıştı. 

Bugün savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alınan O.G. ve S.Ç  emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi. S.Ç mahkeme tarafından serbest bırakılırken, O.G. ise tutuklandı. 

TACİZE UĞRAYAN KADINLAR BİR DE POLİS ŞİDDETİNE MARUZ KALMIŞTI

Tacize uğrayan iki kadın yardım istedikleri polisler tarafından darp edildi

İzmir'in Konak ilçesine bağlı Alsancak'ta geçtiğimiz hafta 2 kadın evlerine yürüdükleri sırada yanlarına yaklaşan motosikletli 2 kişinin tacizine uğradı. Kadınlar, yolda karşılaştıkları resmi üniformaları polislere durumu anlatarak yardım istediler. Ancak polisler "Size bu kılıkla az bile yapmışlar. Halinize bakın" ifadelerini kullandı. Bu sözlere tepki gösteren kadınlardan biri de polis tarafından darp edildi. Güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan saldırının ardından kadınlar polislerden şikayetçi oldu. 


Üye OlÜye Girişi